בעקבות נאוה בוקר: יממה לאחר הגילוי המטלטל של חברת הכנסת מהליכוד, חושפים חברי הכנסת יואב בן-צור, יוסי יונה ונורית קורן, עדויות על מקרים דומים במשפחות שלהם. העדויות המלאות - בפנים

הדיון הטעון בועדת החוקה בענין חטיפת ילדי תימן מוסיף לעורר הדים. במהלך הדיון חשפו 3 חברי כנסת עדויות על מקרים שהתרחשו במשפחתם – כל זאת לאחר החשיפה המטלטלת של ח"כ נאוה בוקר אמש.

ח"כ יואב בן צור (ש"ס) סיפק עדות דרמטית עם סוף עצוב במיוחד באשר למקרה דומה שהתרחש במשפחתו. "דודי שפר עליו מזלו לקראת סוף חייו. הוא הצליח בדרך לא דרך למצוא את בתו הבכורה ציפורה שהייתה מאומצת אצל משפחה. הם הצליחו בתחנונים רבים לראות את בתם לעשר דקות והבת אמרה להם 'אני לא רוצה לראות אתכם יותר, אני לא רוצה לסבך את החיים שלי".

ואילו ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) תאר: אני נושא איתי סיפור משפחתי של דודי ודודתי שכבר הלכו לעולמם. היית להם ילדה בשם ציפורה שחלתה בצהבת ושכבה בבית החולים. היא הייתה בשלבי החלמה מתקדמים ודודתי באה להניק אותה יום לפני שנעלמה. ביום שלמחרת ביקשו ממנה לבוא לקחת את בתה הבריאה מבית החולים וכשהגיעה לבית החולים אמרו לה 'ילדתך מתה'.

כשהיא שאלה כיצד ייתכן שאתמול עוד הניקה את בתה הבריאה, פשוט ענו לה "סליחה גבירתי ילדתך מתה"

יונה הוסיף: "היא מתארת באופן מצמרר את הריצה שלה בין החדרים השונים של בית החולים למצוא את בתה והילדה הזו נעלמה. כמו במקרים רבים ציפורה מגיעה לגיל 18 ומקבלת צו גיוס, למשפחה הזו יש אחות במקום כלשהו בעולם, והם רוצים לדעת מה עלה בגורלה".

ח"כ נורית קורן חשפה אף היא סיפור משפחתי כואב. "גם אצלי במשפחה יש לי דודה שלקחו לה את הילד אחרי הרבה שנים שהיא לא ילדה. זה פשוט פשע. אני לא יכולה לחשוב איך לוקחים לאמא את הילד? איך יכול להיות?"