בש"ס התעקשו לשלוח את סדן לבדיקת פוליגרף לאחר שהכחיש מכל וכל את האמירות שיוחסו לו

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, סיעת ש"ס תעמוד בפני מבוכה לא קלה, לאחר המאבק המתוקשר והאולטימטום שהציבו ראשיה, בענין הדחת רמי סדן לתפקיד יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 עם האמירות הפוגעניות שיוחסו לו נגד תנועת ש"ס ומנהיגה הפוליטי השר אריה דרעי.

כזכור ארבעה סגני ראש יערים מש"ס הגישו עתירה לבג"צ בדרישה למתן צו ביניים שישהה את כניסתו של סדן לתפקיד, לאחר שבג"ץ דחה את הבקשה שהוגשה בשם ולאחר שסדן עצמו החליט להמתין עד לדיון בנושא, ביום א' הקרוב הוא צפוי ככל הנראה להיכנס באופן רישמי לתפקידו וינהל ישיבה של הדירקטוריון בערוץ 10.

מש"ס נמסר בתגובה לדברים, כי "ש"ס דורשת מרמי סדן ללכת לבדיקת פוליגרף כדי להוכיח את טענתו כי לא אמר אמירות גזעניות חמורות נגד התנועה ומצביעיה. ש"ס קוראת גם לחברי הדריקטוריון שטענו כי שמעו את סדן מתבטא באופן גזעני ללכת לבדיקת פוליגרף. עד שזה לא יובהר, ש"ס תדרוש את פיטורי סדן".

כזכור בתחילת הפרשה הציבה ש"ס אולטימטום בפני ראש הממשלה נגד מינויו של סדן לתפקיד, היה זה בעת ביקורו של רוה"מ במוסקבה כאשר נראה היה כי ש"ס מאיימת במשבר קואליציוני לנוכח התבטאויותיהם הקשות של בכיריה, נתניהו טרח להרים טלפון זועם לשר דרעי כאשר סוכם בין השניים על קיום פגישה לליבון הענין מיד עם שובו של רוה"מ ארצה, דרעי הבהיר לרוה"מ כי ש"ס רואה בחומרה את ההתבטאות הגזענית וכי תעמוד על כל שסדן לא ימונה לתפקיד, בהמשך גילו בש"ס התרככות כאשר החליטו להסתפק ב"בדיקת פוליגרף" אותו יעבור סדן לאור הכחשתו הגורפת לאמירות שיוחסו לו.