בפגישה יבהירו ראשי הסיעות לראש הממשלה את עמדתם הנחרצת נגד כל פשרה עתידית בכותל המערבי ויציגו בפניו את הכירסום המתמשך בצביונה היהודי של השבת במרחב הציבורי

על רקע האיומים הנשמעים בקואליציה מקרב הסיעות החרדיות על רקע "מתווה הכותל" והכירסום המתמשך בסטטוס קוו בכל הנוגע לחילולי השבת בישראל, נאות ראש הממשלה להיפגש עם ראשי הסיעות החרדיות כדי לדון בנושאים הבוערים ומתוך מטרה ללבן הנושאים כדי להגיע להבנות בהן.

הפגישה צפויה להתקיים ביום רביעי וצפויים להשתתף בה, שר הפנים אריה דרעי, שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני.

ללא קשר, ביום רביעי הקרוב צפויים להתכנס לישיבה מיוחדת סיעת יהדות התורה לישיבה שלא מן המניין, כדי לדון בכירסום המתמשך בסטטוס קוו בכל הנוגע לשמירת אופיה היהודי של השבת ברחבי המדינה ובייחוד חילול השבת בפלטרין של מלך ירושלים שמקבלת תאוצה ומתרחבת משבת לשבת.

נזכיר, כי רק בשבוע שעבר התכנסו ראשי הסיעות החרדיות לכינוס חרום שבסיומו הוכרז כי יוצאים למאבק מול ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ על רקע התרבות חילולי השבת ובמיוחד על רקע יוזמת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת באמצעות רשויות מקומיות ברחבי הארץ שכבר החלו לתפוס תאוצה.
כאשר במקביל נערכה פניה ליועצים המשפטיים של הסיעות לבדוק כיצד ניתן במסגרת החוק למנוע הפעלת תחבורה ציבורית בשבת אם באמצעות הליכים מנהליים או באמצעות הפעלת תיקוני חקיקה.

כאמור שבוע לאחר אותה פגישה משמעותית צפויים ראשי הסיעות החרדיות לשבת עם ראש הממשלה ולדון עמו בנושאים הבוערים ליהדות החרדית.