הגאון רבי אברהם זיאת שליט"א ראש ישיבת 'יסודות' יצא למסע גיוס כספים בארגנטינה, אך אושפז במצב קשה, לאחר שחטף התקף לב • משפחתו הובהלה מישראל • ברוך השם יש שיפור במצבו להמשיך ולהתפלל "הרב פתח את עיניו ואף שוחח עם הסובבים אותו" • העתירו לרפואת הרב אברהם ישעיהו בן חנה לרפוא"ש

עסקנים מקומיים שהגיעו לפני כמה שעות לבית החולים, החליטו לזרז את הבאת אשתו ומשפחתו לארגנטינה, וזאת עקב מצבו הקשה של ראש הישיבה,
אמש (שני) החלו בתפילות בעולם התורה: הרב אברהם זיאת ראש ישיבת 'יסודות' עבר התקף לב בארגנטינה, ומצבו הוגדר כקשה.
וְהַרְבּוּ תְּחִנָּה וּבַקָּשָׁה ראש ישיבת 'יסודות' יצא לגייס כספים בארגנטינה ועבר התקף לב קשה
הכל החל כאשר הגיע הרב זיאת ביום רביעי שעבר לעיר בואנוס איירס שבארגנטינה כמנהגו בכל שנה, ע"מ לגייס כספים למוסדותיו. לאחר שנחת והתקבל באהבה רבה ע"י הקהילה היהודית המקומית, החל במסע גיוס הכספים.
במהלך השבת צעד הרב לקהילת ישורון שבעיר, הרב היה תשוש עכב ההליכה הרבה, אך בכל זאת איש מהגבירים ומאנשי הקהילה אצלם התארח לא הבחין בשינוי במצבו הבריאותי.
רב בכיר בקהילה היהודית של בואנוס איירססיפר לכתבנו שביום ראשון בבוקר חל שינוי במצבו הבריאותי של הרב. "מצבו של הרב התדרדר בבוקר יום ראשון ולאחר שלא חש בטוב הוא התקשר להרב אברהם ששון אחד מתלמידיו בקהילה המקומית, שמיהר להגיע למלון בו התארח תוך כדי כדי שהוא מזמין את 'הצלה ארגנטינה' שפינו אותו במהירות לבית החולים".

"בבית החולים הבחינו הרופאים כי הרב עבר התקף לב והעורק הראשי שלו כמעט נחסם לחלוטין, באותם רגעים הרב הובהל לחדר ניתוח, שם ביצעו בו הרופאים שני ניתוחים תכופים, כאשר באותם רגעים מצבו הוגדר קשה מאוד, והוא הורדם והונשם בטיפול נמרץ".

רב הקהילה סיפר לכתבנו כי הגיע במהלך היום לבית החולים ע"מ לבקרו אך הוא עדיין כמובן מורדם ומונשם. במהלך השיחה מספר לנו הרב כי עסקנים מקומיים שהגיעו לפני כמה שעות לבית החולים, החליטו לזרז את הבאת אשתו ומשפחתו לארגנטינה, וזאת עקב מצבו הקשה. הרב אוריאל סואס מהקהילה המקומית סועד את הרב, ואף הזמין את טובי הרופאים למיטת חוליו.

אלא שבעוד אנו משוחחים עמו, ניגש לאחד הרופאים שעברו במקום ושטיפל ברב זיאת ושאלו על מצבו הבריאותי. הרב הופתע לשמוע כי מצבו משתפר וממצב שהוגדר קריטי ע"י הרופאים מצבו מתייצב.
"זה פשוט נס מה שהיה לנו כאן, הרב היה במצב קשה מאוד וכעת מצבו מתייצב. אך בכל זאת יקח זמן עד שיתעורר ויחלים לאחר שיקום, כך שמצפה לו תקופת שיקום ארוכה בארגנטינה".
במקביל, כאן בישראל מתקיימים תפילות בישיבת יסודות לרפואתו של ראש הישיבה הגאון רבי אברהם זיאת שליט"א. הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר בתפילה עבור הרב אברהם ישעיהו בן חנה לרפוא"ש בתוך שאר חולי עם ישראל.