אישור ההסכם עם טורקיה: ראש הממשלה פירסם הערב הכחשה לטענותיו של בנט כי השרים לא עודכנו בפרטי ההסכם וכינה את דבריו "בכיינות" • ישיבת הקבינט תוקדם לשעה 08:30 בבוקר בעקבות הביקורת הציבורית

ראש הממשלה צפוי לכנס מחר (רביעי) בשעות הבוקר את הקבינט המדיני בטחוני לדיון על 'הסכם הפיוס' עם טורקיה, כאשר על פי ההערכות ראש הממשלה יהיה נתון לחיצי ביקורת שיופנו כלפיו ע"י שרי הממשלה שבחלקם טרם החליטו אם להצביע בעד או נגד בהצבעה שתיערך בסיום הישיבה.

בעוד ששר הביטחון אביגדור ליברמן כבר הודיע כי לא יתמוך בהסכם, אמירות דומות החלו להישמע במהלך היום גם בקרב שרי "הבית היהודי", השר נפתלי בנט שלו עימות קודם עם רוה"מ על רקע התנהלות ישיבות הקבינט קבל באמצעי התקשורת כי נתניהו לא טרח לעדכן את השרים עד לשבוע הנוכחי בפרטי ההסכם וכי אלו ניזונו בפרטיו רק באמצעות כלי התקשורת, בנט הבהיר כי על אף שקיבל עידכון בפרטי ההסכם מסגן ראש המל"ל הרי שאינו השתכנע כי ההסכם משרת את האינטרסים של ישראל וכי לדעתו ראש הממשלה וויתר על כמה עקרונות מנחים במהלך המו"מ.

ראש הממשלה טרח הערב להבהיר, כי דבריו של בנט הינם "בכיינות" וכי כל שרי הקבינט זכו בשבוע שעבר לעדכון אישי ומפורט מפי סגן יו"ר המל"ל יעקב נגל, מקורביו של רוה"מ קובלים כי "מתעסקים בטענות המשפחות במקום לעסוק בתמונה הכללית".

בתוך כך, גורמים מדיניים מעריכים הערב כי אפשר שההסכם עם טורקיה לא יעבור מחר בקבינט וכי הסיכוים לכך קלושים.

מבין עשרת חברי הקבינט מובטחים לראש הממשלה בשעה זו 4 אצבעות בלבד, נתניהו, שטייניץ, גלנט ודרעי, 3 שרים עדיין מתלבטים, ארדן, כץ, וכחלון.

בתוך כך הערב נמסר כי נתניהו החליט להקדים את ישיבת הקבינט לשעה 08:30 בבוקר זאור הביקורת שנשמעה על הזמן הדל (90 דקות) שהקציב ראש הממשלה לסוגיה המורכבת.

עוד בנושא:

ש"ס תתנגד להסכם עם טורקיה? "אסור שהסכם זה יצא לפועל"

התנגדות סמלית: בנט ושקד יצביעו נגד ההסכם עם טורקיה