המשפחות מפגינות מול ישיבת הקבינט • דרעי: "טרם החלטתי כיצד להצביע"

שרי הקבינט מתכנסים בשעה זו כדי להכריע בשאלת הסכם הפיוס עם טורקיה • לנתניהו עדיין לא מובטח רוב • משפחות שאול, גולדין ומנגיסטו שמפגינות במקום פגשו חלק מהשרים בדרכם לישיבה • דרעי: "מבין את הכאב, נראה מה יהיה"

לקראת אישור הסכם הפיוס עם טורקיה: הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס בשעה זו לדיון והצבעה על המתווה שגובש עם אנקרה. מחוץ לדיון מפגינות נציגי משפחתו של אורון שאול והדר גולדין הי"ד, שגופותיהם מוחזקות ע"י חמאס, ומשפחתו של הנעדר אברה מנגיסטו שחצה את הגדר לעזה.

המשפחות, שדורשות שלא לאשר את ההסכם בלי השבת הבנים, שוחחו עם מספר שרים שעשואת דרכם לישיבה.

"אני מבין את הכאב, עוד לא החלטתי; מקווה שהקדוש ברוך הוא ידריך אותי בעצה טובה להחליט מה שטוב", אמר השר דרעי והדגיש שטרם החליט כיצד להצביע.

אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, אמר במהלך ההפגנה: "לא ייתכן שבזמן שהממשלה מאשרת הסכם שכולל סיוע הומניטרי לעזה, הזכויות ההומניטריות של אח שלי נשכחות. האם שכחנו את אברה בידי החמאס? אסור לממשלה לחתום על הסכם כזה בלי לשחרר אותו. הממשלה חייבת לשמוע את זעקתנו ולהבין שמדובר בעניין אנושי הומניטרי. אברה הוא האח שלי והוא האח של כולנו. מוכרחים להשיב אותו הביתה".

גם שר האוצר משה כחלון הצהיר כי רק בתוך הישיבה יחליט כיצד להצביע.

יצוין כי למרות ההערכה שההסכם יאושר, עדיין קיימת אפשרות כי נתניהו לא יצליח להשיג את הרוב הדרוש: מדובר על תרחיש שבו השרים המתלבטים יצטרפו לשלושת השרים המתנגדים להסכם – בנט, שקד וליברמן

עוד בנושא:

ההסכם עם טורקיה מרגיז גם את הרש"פ וגם את החמאס

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *