פגישת רה"מ עם הרבנים הראשים והנציגים החרדיים בענין משבר הכותל הסתיימה ללא הסכמות, אולם הצדדים סיכמו להמשיך להידבר • בפגישה העלו הח"כים גם את נושא חילולי השבת המתרבים

ראשי הסיעות החרדיות ליצמן גפני ודרעי נפגשו אחה"צ עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, בניסיון לגבש עמדה אחידה בכל הקשור לסערה שבעקבות הכוונה לאפשר מתחם מיוחד ברחבת הכותל המערבי לתנועות הרפורמים והקונסרבטיבים.

בעוד בסיעות החרדיות פועלים במלוא המרץ לתקוע מקלות בגלגלי המתווה המתגבש, ביקש ראש הממשלה לעמוד מקרוב אחר הביקורת שיש לסיעות הסיעות החרדיות עם היוזמה ובהמשך אף ביקש לשמוע את דעתם של הרבנים הראשיים לישראל שפועלים רבות בענין. בפגישה נטל חלק גם רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ ויועצי ראש הממשלה רונן פרץ ויונתן שכטר.

במהלך הפגישה ציין השר ליצמן בפני ראש הממשלה כי מועצת גדולי התורה יצאה נגד המתווה ומתנגדת לו נחרצות, הרבנים הראשיים לישראל הציגו בפני נתניהו את החלטת הרה"ר בנושא.

הרבנים הביעו את עמדת גדולי ישראל כי כי על אף שרוחם איננה נוחה מכל הכרה שהיא בתנועות הרפורמים אף לא באיצטלא של 'מתווה', מכל מקום חובה על המדינה לקיים כניסה נפרדת לכותל המערבי ולהבדיל כניסה נפרדת לכותל הרפורמי, הרה"ר גם ביקשו מראש הממשלה הבהרה כי המדינה לעולם לא תעניק הכרה לזרמים אלו.

במהלך הפגישה ביקשו ראשי הסיעות לנצל את ההזמנות ולהעלות בפני ראש הממשלה את העובדה כי הם רואים בחומרה רבה את הכירסום המתמשך בחומת השבת במדינת היהודים זאת בשל היוזמה לקדם תחבורה ציבורית בשבת באמצעות הרשויות המקומיות, יוזמה שיוחל בה כפיילוט כבר בשבת הקרובה בעיר הרצליה.

עוד בנושא:

הגר"מ מאזוז: חילול הכותל יגרום ח"ו שהכותל יחזור ביד הערבים

בעקבות הפרובוקציה • רב הכותל: "אקבל על עצמי יום צום"

שש בשישי • הכותל הרפורמי, הדואג לחרדים ואויבם החדש