מחר: בהרצליה יביעו מחאה על הפעלת תח"צ בשבת

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, תפעיל עיריית הרצליה תחבורה ציבורית תוך חילול שבת • רבני העיר קוראים למחאה על כבוד השבת שתתקיים מחר, יום שישי

על פי התכנית של עיריית הרצליה, בשבת הקרובה, שבת פרשת קורח יתחיל לפעול קו תחבורה חדש בעיר לעבר חופי הים. רבני העיר קוראים לתושבים להגיע ולמחות למען כבוד השבת.

יצויין כי חילול השבת במרחב הציבורי מהווה הפרה חמורה של הסטאטוס קוו במדינת ישראל והחשש הגדול הוא כי בעקבות הרצליה, רשויות נוספות בדרך ומתכננות הפעלת תחבורה בשבת.

בהוראת המרא דאתרא הגאון הרב יעקוביץ, רב העיר הרצליה וכלל רבני הקהילות, רבני השכונות ואנשי הציבור בעיר, תתקיים עצרת מחאה גדולה ברחבת בית כנסת הגדול, רחוב סוקולוב פינת בן גוריון, מרכז העיר הרצליה, ביום שישי הקרוב.

על פי הוראת הרב, המחאה תתקיים ביום שישי ולא בשבת, על מנת לאפשר לכלל תושבי העיר להגיע ולהביע את מחאתם. בשל אופי העיר, קרא המרא דאתרא לקיים מחאה ולא הפגנה.

IMG-20160630-WA0000 (1)

קרא בנושא

עיריית הרצליה תפעיל תחבורה ציבורית תוך חילול שבת

כזכור, בהודעה שהפיצה העירייה לפני מספר שבועות נכתב כי "עיריית הרצליה תפעיל החל מהשבועות הקרובים, שירות הסעות בשבתות ובחגים, ללא עלות, החל מיום 1.7.16, בין השעות 16:00-8:00. כך יוכל כל מי שמבקש לבלות בקיץ בים, בפארק, באיזורי הבילוי או להגיע למרכז הרפואי, לעשות זאת בדרך קלה".

"ההסעות ייצאו בכל חצי שעה, ועבור אנשים עם מוגבלות, יגיע בכל שעה עגולה מיניבוס נגיש שניתן יהיה לעלות עליו עם כיסא גלגלים. 'קו הקיץ' יעבור בצירים עירוניים מרכזיים בלבד, לא דרך השכונות וללא כל הפרעה לציבור".

ראש העיר משה פדלון אמר אז כי "עיריית הרצליה מבקשת לאפשר לכלל התושבים, גם מי שאין ברשותם כלי רכב, להגיע בנוחות ובקלות אל איזורי הבילוי והפנאי".

בתוך כך, יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת, ח"כ מנחם אליעזר מוזס שיגר מכתב אל שר התחבורה ישראל כץ, "בשבועות האחרונים פרסמה עיריית הרצליה כי בקרוב תחל לפעול תחבורה ציבורית בשבת, שתיסע בצירים המרכזיים של העיר. סיעתנו, סיעת יהדות התורה רואה בהחלטה זו, פרצה חמורה והפרה בוטה של הסטטוס קוו שנשמר לאורך שנים".

"תקנות התעבורה קובעות כי משרד התחבורה הוא האחראי למתן היתרים לתחבורה הציבורית" כותב מוזס, "בכל מקום ובכל שעה, וכל שינוי בלוח הזמנים של קו מסויים או של מסלול נסיעה, נדרש אישור המשרד. לפיכך, אני מבקש בזאת בשם סיעת יהדות התורה, כי תפעיל סמכותך החוקית כשר התחבורה ותאסור על קיומם של קוים אלו בשבת".

עוד בנושא

ראשי הסיעות החרדיות לנתניהו: התערב ומנע חילולי השבת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן