מסע ההלוויה שנפתח בישיבה בעתניאל צפוי לעבור דרך מקום הפיגוע אל עבר המנוחות בירושלים • "אבא תמיד דיברנו על זה שאלוקים לוקח את הטובים ביותר. אז הנה, קרה מה שפחדנו כל כך", כתבה בתו הבוקר

אלפים מלווים בשעה זו למנוחות את מיכאל מרק הי"ד שנרצח בפיגוע ירי ביום שישי האחרון. בשעה זו נישאים הספדים בהיכל הישיבה בעתניאל, בה שימש הנרצח כמנהל, ובהמשך ימשיכו ההמונים לעבר מקום הרצח שם יקראו פרקי תהילים.

משם ימשיך מסע ההלוויה לעבר הר המנוחות בירושלים שם יטמן מיכאל הי"ד.

"הלימוד והמעורבות החברתית היו משנתו של מיכי. על ספרא וסייפא, על נחישות מסירות והתמדה. זו הצוואה שהשאיר לנו, זו הדרך שהנחיל לעשר ילדים ולעשרות תלמידיו בעתות שמחה ובימים של שיגון כמו היום", אמר נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בדברי ההספד שנשא.

אחת מבנותיו של הנרצח, אורית, ספדה לו הבוקר בדברים שפרסמה. בין היתר היא כותבת: "אבא שלי גיבור, מי האמין שאתה כבר לא אתנו, מי ידע שאתה תהיה הבא בתור. אבא תמיד דיברנו על זה שאלוקים לוקח את הטובים ביותר… אז הנה, קרה מה שפחדנו כל כך".

בני משפחתו וילדיו של הרב מרק קוראים לציבור הרחב לבוא ולהשתתף במסע ההלוייה, בני המשפחה מבכים את האסון קשה ואומרים כי "הוא לא היה רק אבא שלנו, הוא היה אבא של כל כך הרבה אנשים ונורא חשוב לנו שאנשים יבואו כי הוא באמת היה של כולם. תבואו. כל אחד ישמע משהו טוב שאבא היה. ותקחו את הטוב הזה ותהיו אנשים יותר טובים. תהיו אנשים יותר טובים, יותר אוהבים."

בתוך כך נמסר כי בבית החולים הדסה עין כרם עדיין מאושפזות אלמנתו של הנרצח, חוה, במצב קשה ואחת מבנותיו במצב קל.

עוד בנושא:

תושבי חברון תחת כתר • הערכה: ישראל לא 'תסיר את הכפפות' ביו"ש

עוצר, מעצרים וגירוש בני משפחה: תכנית בנט למלחמה בגל הטרור