במהלך ישיבת הקבינט הטעונה שהתקיימה אמש נרשם עימות חריג בין יו"ר 'הבית היהודי' לשר הביטחון שהורה לקציני צה"ל שנכחו בישיבה "לא לענות לשאלות שלו" • שרים אחרים התלוננו: "הגישה של בנט - מתנשאת וחתרנית"

מתיחות בקבינט: במהלך ישיבת הקבינט שהתקיימה אמש ונמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה נרשם עימות חריג בין שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לשר החינוך, נפתלי בנט.

הרקע לעימות היו השאלות הרבות שהמטיר בנט על קציני צה"ל שהופיעו בפני השרים. אחרי עשרות שאלות ביקש ליברמן מבנט להפסיק לשאול, בנט לא הפסיק והמשיך להמטיר שאלות וחקירות על אנשי הצבא, וליברמן הורה להם לא לענות לו.

יצוין, כי שרים אחרים לא אהבו את ההודעה שהפיץ בנט בענין התכנית לבלימת גל הטרור, כמו גם את ההתבטאויות שלו בכלי התקשורת השונים. "אי אפשר לעשות צחוק מהקבינט בתקשורת, לדבר על מיחזור החלטות ועל כך שזה גוף לא רציני. זו הבעת אי אמון בנו ובמערכת הביטחון ואי אפשר לעבוד ככה"., טענו השרים.

כזכור, הבוקר דווח כי הקבינט החליט אמש לאמץ את יוזמת השר לבטחון פנים גלעד ארדן על הקמת בית קברות מיוחד שבו יוטמנו גופותיהם של מחבלים שרצחו יהודים, זאת במקום להשיבם לבני משפחותיהם, כאשר המטרה היא הגברת ההרתעה בקרב משפחות מחבלים פוטנציאלים.

החלטה נוספת שהתקבלה הלילה, היא להגביר את הלחץ על הכפר הפלסטיני 'בני נעים', הכפר ממנו יצא המחבל שרצח את הלל אריאל הי"ד ביום חמישי האחרון בקרית ארבע, בשעה שנמה את שנתה במיטתה בביתה.

עוד בנושא:

מבית לבית, בנשקים שלופים • צפו בכוחות צה"ל פועלים באזור חברון

צירוף מקרים אכזרי או אינתיפאדה חדשה? הדילמה של מערכת הביטחון