יו"ר 'כולנו' בפתח ישיבת הסיעה היום: "עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון יקבע במו"מ ולא באלימות. אסור לנו להסתפק רק במילים. אין לנו ברירה אחרת – אלא לבנות עכשיו ולבנות הרבה"

סערת הבניה בירושלים: אחרי הביקורות שנשמעו במהלך הבוקר נגד התכנית לבנית מאות יחידות דיור לערבים בירושלים, מצטרף שר האוצר גם הוא למבקרים.

"רצח ילדה בשנתה וירי על רכבים חולפים מטרתם אחת – לזרוע טרור ופחד ולגרום לאנשים לעזוב את בתיהם. חשוב להבהיר לרוצחים – עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון יקבע במו"מ ולא באלימות. דווקא עכשיו חשוב להבהיר לצד השני באופן חד וברור- הטרור לא יעקור. ואסור לנו להסתפק רק במילים אין לנו ברירה אחרת – אלא לבנות עכשיו ולבנות הרבה", אמר כחלון בפתח ישיבת הסיעה שהתקיימה היום (שני) בשעות הצהרים.

כחלון הוסיף: "בסוף השבוע פניתי לראש הממשלה ותבעתי ממנו להפסיק את הקפאת הבנייה בירושלים. צריך להגיד את האמת – ירושלים סובלת בשנים האחרונות מ"הקפאה שקטה". ההקפאה הזאת גורמת לבריחת זוגות צעירים מהעיר, לשינויים דמוגרפיים לא רצויים והיא מהווה חלק בלתי נפרד ממשבר הדיור.

העיר ירושלים נפלה שבי בתיאוריה שהקפאת בניה תואמת את האינטרסים הישראלים – זו תיאוריה שגויה. אנחנו מקפיאים והם מסיתים. אנחנו מקפיאים והם רוצחים".

אני מברך על החלטת רה"מ לבנות במעלה אדומים, ואני מקווה שזה יקרה.

בסיום הדברים אמר כחלון: "ביקשתי מראש הממשלה להחזיר את סמכויות התכנון והבניה לוועדה המקומית והועדה המחוזית של ירושלים. משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ומנהל התכנון דוחפים בכל הכוח לפתרון בעיות הדיור ברחבי הארץ. נחמץ הלב לראות שרק בירושלים וועדות התכנון והבנייה מסורסות ולא יכולות לתפקד.

אסור ששכונות כמו פסגת זאב, גילה והגבעה הצרפתית שנמצאות בלב בירת ישראל יפסיקו להתפתח. יש לשנות דיסקט ולהתחיל לבנות בירושלים לטובת כל אזרחיה – ויפה שעה אחת קודם."

עוד בנושא:

ביקורת על נתניהו: ההחלטה תביא לרצף ערבי בירושלים