כך סוכם בפגישה שנערכה בצהרים בהשתתפות סגן שר האוצר, נציגי האוצר, שר הבריאות ויועצו של שר החינוך • ליצמן: "עמדו בכל ההתחייבויות הקיימות בהסכם הקואליציוני שנחתם איתנו"

סערת אפליית המוכש"ר החרדי: אחרי עיכובים, איומים, בירוקרטיה והתחמקויות, ביכמו היום הגורמים הרלוונטים על ההעברת 50 מיליון ש"ח לטובת מוסדות החינוך המוכר שאינו רשמי של המגזר החרדי.

בפגישה שנערכה הצהרים בלשכתו של סגן האוצר, ח"כ יצחק כהן (ש"ס), בהשתתפות שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, יחד עם נציגי משרד האוצר והחינוך, וכן נדב שיינברג רמ"ט שר האוצר משה כחלון, וטל גן צבי רמ"ט שר החינוך נפתלי בנט, הושג סיכום לפיו יתוקצבו סעיף טל"י (טיפוח לימודי יהדות) וכן שעות טיפוח למוסדות המוכשר שאינו רשמי (מוכש"ר) בסך כולל של 50 מיליון שקל לשנה- כחלק מתקציב 2016.

סגן שר האוצר אמר כי "מדובר בבשורה לעולם התורה וכחלק מהשלמת הסעיפים בהסכם הקואליציוני, בהמשך לתקציב הישיבות ולהבטחת ההכנסה ובמטרה להביא לתיקון כל גזירות הממשלה הקודמת".

ואילו שר הבריאות, יעקב ליצמן (יהדות התורה), בירך את שר האוצר משה כחלון על ההחלטה ואמר כי היענות האוצר לדרישה זו, מבטאת את השותפות הקיימת בין מרכיבי הממשלה, וכי בכך עמדו בכל ההתחייבויות הקיימות בהסכם הקואליציוני שנחתם איתנו.

יו"ר פורום מוסדות המוכש"ר, הרב דוד שרפר ,בירך על התגייסות סגן שר האוצר ושר הבריאות לטובת עולם התורה ובייחוד למוסדות המוכר שאינו רשמי, שבכך נמנעה אפלייתם מול מוסדות הנוצרים.

עוד בנושא:

דרעי פנה לכחלון: גם לילדי החרדים מגיע תקצוב