בחשאיות ובזהירות: כך מתנהלת הבדיקה בפרשת נתניהו החדשה

בצל חרושת השמועות בענין החשדות החדשים נגד נתניהו, בולטת במיוחד העמימות והסודיות מצידם של גופי אכיפת החוק • מי מנהיג את המדיניות החדשה? ומה הבבדל בין 'בדיקה מקדימה' לחקירה פלילית?

 • "ה 8200 של החרדים": הסוד של התוכנית היוקרתית לגברים מצטיינים

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

הפרסומים המעורפלים בדבר החשדות החדשים נגד נתניהו נתנו את האות לחרושת שמועות שאופפת את המערכת הפוליטית והתקשורתית. בין שלל הספקולציות שמופרכות לאוויר בולטת במיוחד ההתנהלות השקטה והממדרת של גופי אכיפת החוק.

העיתונאי אמנון אברמוביץ' מנתח את הענין בטור מיוחד שהוא מפרסם הבוקר. "ביום שישי, לפני כחודש, פרסמנו בחדשות 2 ידיעה לפיה מתנהלת חקירה בעניין נתניהו, חקירה שאיננה קשורה למעונות ראש הממשלה, ל"ביביטורס" או לקשריו עם הנוכל המפנק ארנו מימרן. משהו חדש, חם מהתנור. אמש דיווחו עמיתיי, משה נוסבאום ועמית סגל, שמדובר בחשד לתרומות אסורות של אנשי עסקים מחו"ל. כמה בשר יש שם? מה איכותו? עד כמה הוא מבושל? לא ידעתי לומר אז ואינני יודע גם כעת", כותב אברמוביץ'.

בהמשך הוא מוסיף: ""הבדיקה המקדימה", כפי שמכנים את החקירה הזו במשרד המשפטים ובלהב 433, נשמרת בסודיות לעת עתה, אך מתבצעת בקדחתנות ובהחלט מתקדמת. שותפי הסוד מעטים וממושמעים: מנדלבליט הוא יועץ משפטי לממשלה "קומפקטי" שמנהל ישיבות מעוטות משתתפים, ואגף החקירות והמודיעין של מני יצחקי במשטרה של רוני אלשיך מקפיד על דממת אלחוט.

עוד בנושא:

נתניהו מגיב: "הפרסומים על חקירה חדשה – שטויות"

מה ההבדל בין חקירה לבין בדיקה לבין בחינה? אין הבדל מהותי בין השלושה, אלא לצרכי השיח הציבורי: לחקירה מתלווה ניגון פלילי, בדיקה נשמעת כמו טיפול לגילוי מוקדם, ובחינה כמו בוחן בעל-פה לתלמידי בית ספר. בפועל, הפעולות המתבצעות בשלושת המקרים הן אותן פעולות".

לדבריו, "לפי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה מדצמבר 2015, "בדיקה מקדימה" היא חלק מתהליך קבלת ההחלטות בפרקליטות, והיא מתקיימת במקום בו לחקירה ישנן השלכות רוחב. כלומר, הידיעה שמתקיימת חקירה פלילית נגד ראש הממשלה, למשל, תשפיע דרמטית לא רק על חיי הנחקר, אלא על חיי העם, המדינה והמרחב".

"האם התוצרים של "הבדיקה המקדימה" יתניעו חקירה פלילית במקרה זה? אינני יודע. ואם כן, האם חקירה תתניע כתב-אישום? דומני שבשלב זה גם מנדלבליט, שי ניצן ומני יצחקי טרם יודעים", מסיים אברמוביץ'.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell