בעקבות הביקורת: לפיד חוזר בו • הרצוג: "הוא קרע את העם"

הזיגזג של לפיד: לאחר שהצהיר כי סוגיית "השיוויון בנטל" ירדה מסדר היום הציבורי, נבהל יו"ר 'יש עתיד' מהביקורת נגדו והזדרז לתקן את הרושם • הרצוג: "הוא מוכיח שרק הפוליטיקה מעניינת אותו"

נבהל מהביקורת והתקפל: לאחר שהצהיר אמש כי סוגיית "השיוויון בנטל" לא תהיה עוד חלק מהשיח הציבורי, מבצע הבוקר יו"ר 'יש עתיד' פניית פרסה חדה בעקבות הביקורת שנמתחה עליו.

"יש עתיד לא ירדה ולא תרד מהשיוויון בנטל", כתב לפיד הבוקר והוסיף: "אנחנו אלה שהובלנו אותו, אנחנו המפלגה היחידה שעדיין נאבקת עליו בבג"ץ, אנחנו מאמינים שזו הדרך הנכונה לשילוב בין כל חלקי החברה הישראלית. אתמול שאל אותי על כך מישהו ואמרתי שלדעתי זה לא יהיה על שולחן הממשלה הבאה. הכוונה הייתה כמובן שלהערכתי אנחנו ננצח בבג"ץ, לא לכך שנוותר על עקרונותינו".

לטענתו, "החרדים צריכים לדעת שלא מדובר בניסיון להתנכל להם או לאורחות חייהם חלילה, אלא בצורך לכתוב חוזה ישראלי של חיים משותפים, שבו לכולם יש אותם זכויות וגם אותם חובות". עפ"ל.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, הפתיע את המערכת הפוליטית כשהצהיר על קיפולו של אחד מדגלי ההסתה המרכזיים עליהם נבחר.

במענה לשאלה שנשאל ע"י חרדי בסוגיית "השיוויון בנטל" השיב לפיד: "נושא השוויון בנטל לא יהיה על השולחן אם וכאשר נקים את הממשלה הבאה. אני אומר מראש, מה שבג"ץ יחליט מקובל עלי. אם בג"ץ יכריע בעדו – אקבל את זה".

למרות ההערכה כי ההצהרה הדרמטית נובעת מרצונו של לפיד לפלס דרך ללב הסיעות החרדיות, היא קוממה עליו מספר תנועות חילוניות בראשן 'הפורום לשיוויון בנטל' ועמותת חדו"ש.

"לפיד נוטש בעצם את החיילים והמילואימניקים בדרכו לכיסא. איזה מסר הוא מעביר בכך לציבור בוחריו ולבית המשפט העליון שאמור לדון בערעור שהוא עצמו שותף לו. זה אותו לפיד שרק לפני מספר חודשים נפגש עם הנהלת הפורום על מנת לבקש שיתוף פעולה כנגד ביטול חובת השרות לחרדים, שבעקבותיו גם הוקם מאהל, ונחתמו עצומות. זה אותו לפיד שעל כנפי המאבק לשוויון נכנס לכנסת ועכשיו בוגד במצח נחושה בציבור המשרתים. הפורום לשוויון בנטל לא מתכוון לוותר ונמשיך לדרוש מהממשלה הזו וגם מהבאה אחריה, כמו גם מחבר הכנסת לפיד שהצהיר כל כך הרבה על מחויבותו לגיוס החרדים, לפעול למען החלת השוויון על כלל אזרחי המדינה", נאמר בתגובת הפורום לשיוויון בנטל.

ואילו מעמותת חדו"ש נמסר: "יאיר לפיד השלים את תהליך הפניית העורף וההתנתקות ממאבק השוויון בנטל עליו רכבו הוא ומפלגתו בראשית דרכם. לפיד, כך מתברר, רק תפס על המאבק לשיוויו בנטל טרמפ, אבל המאבק התחיל הרבה לפניו והוא יימשך עד להשגת המטרה, עם לפיד או בלעדיו.

לפיד נחוש לסלול את דרכו לשלטון גם במחיר של קיפול דגלים וכניעה לתכתיבי המפלגות החרדיות. ספק רב אם יהיה די בכך כדי להביא את המפלגות החרדיות להושיב אותו על כס ראש הממשלה, אבל לתומכי ערכי חופש הדת והשוויון בנטל הוא מבהיר שיצטרכו למצוא לעצמם כתובת אחרת".

עוד בנושא:

סנקציות כלכליות: ועדת האתיקה קנסה את לפיד ב-6000 ש"ח

ציר פוליטי חדש? לפיד מחמיא לשר כ"ץ: "הוא בולדוזר"

4 תגובות

מכאן, תצא הקריאה להבא.
עלינו להכיר ביהיר הלזה, שאין כוונתו לטובה כלל וכלל, ולא לתת לו במה לתשובותיו המיועדים לתקשורת ולמציאת חן.
הבנאדם הזה שונא את היהדות, שנא ושונא, וככה יישאר
הבה נצטרף לעמדת ליצמן, שאין מכירים בו מעתה ועד עולם
גם אם בעז"ה יתקיים בו במהרה יתמו חטאים ולא חוטאים, וישוב בתשובה, גם אז, לא נשמע להגיגיו בתחומי העסקונה, רק בתחומי חידושי תורה שלו. נקודה

סכל, מי שהאמין לו לשניה
טיפש, מי שחשב לרגע שהפיל ישנה את עורו
אויל, מי שנטה ליבו לדקה אחת כאילו והוא עומד להשתנות
אותה גברת בשינוי אדרת

אבל גם צריך להיות חכם ולחשוב על היום שהוא יהיה ראש ממשלה, או משפיע משמעותי
האם אנחנו רוצים תקופה נוספת של רדיפות איומות כדוגמת הקדנציה האחרונה שלו?
גם עם שונאי הדת הגדולים ביותר ידעו להסתדר ולמזער נזקים, בשביל זה אנחנו שם.

ליהודי שחושב, אם אתה באמת חושב, אז תחשוב, שהקב"ה שמנהל את העולם, ישגיח וישמור על קליפה זו שלא תוכל לשלוט עלינו, ולא תוכל להרע לנו ולהזיק לנו אף לא בקצה הציפורן
ובמידה ותסובב ההשגחה שהלה יהיה בעמדת השפעה כלשהי, כבר יעזור השי"ת, ונמצא את הדרכים בדורון תפילה ומלחמה, כיצד לשרוד
אבל לעת עתה, ברור, שאסור להאמין לו למילה, ואסור להתייחס אליו, ולרקום איתו קשרים, לאדם כזה שמשניא את הדת על הציבור כולו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *