נתניהו משיב לדברי הביקורת של ארה"ב: "עמדתכם אינה מקובלת"

נתניהו, שנחת הבוקר ברונאדה, ביקר באתר הזיכרון לזכר הנרצחים ברצח העם בשנת 1994 ובהמשך קיים פגישה ארוכה עם הנשיא פול קגאמה כאשר בסיומה קיימו השניים מסיבת עיתונאים משותפת

ראש הממשלה נתניהו שמציין את היום השלישי בביקורו ההיסטורי במדינות אפריקה באמצעות ביקור ברונאדה, התייחס במהלך מסיבת העיתונאים שכינס יחד עם הנשיא פול קגאמה, לביקורת שהושמעה בבית הלבן נגד הבניה בירושלים ובשטחים ותקף את עמדת ארה"ב.

מוקדם יותר בשעות הבוקר נחת ראש הממשלה בקיגאלי, בירת רואנדה, כאשר את פניהם קיבל בשדה התעופה הנשיא פול קגאמה, בטקס רשמי יחד עם משמר כבוד ונגינת ההמנונים כנהוג.
התחנה הראשונה של נתניהו במהלך הביקור במדינה היה באתר הזיכרון לרצח העם שהתרחש במדינה בשנת 1994 כאשר מאתר הזיכרון המשיכו ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רואנדה לפגישה ממושכת בארבע עיניים במעון הנשיא.

עם סיום הפגישה יצאו השניים לעיתונאים ונשאו דברים כאשר כל אחד האריך בתורו בגודל החשיבות שבהידוק הקשרים בין שני המדינות, רוה"מ כאמור בחר בתוך דבריו להתייחס לביקורת של ארה"ב ואמר:

"אנחנו מכירים את העמדה האמריקנית, היא לא חדשה והיא גם לא מקובלת עלינו. הבנייה בירושלים והבנייה במעלה אדומים, עם כל הכבוד, זה לא מה שמרחיק את השלום. מה שמונע את השלום זה קודם כל ההסתה המתמדת נגד קיומה של מדינת ישראל בגבול כלשהו – והגיע הזמן שאומות העולם כולן יכירו באמת הפשוטה הזו", קבע נתניהו.

ראש הממשלה התייחס לסכסוך הפלסטיני ולהסתה ברחבי העולם ואמר כי "יש גם אמת שנייה – הדרך לפתור סכסוכים זה על ידי המשא ומתן. אנחנו מוכנים כל הזמן לנהל משא ומתן ישיר ללא תנאים עם שכנינו, אבל הם אינם מוכנים לקיים אותו איתנו. אלה שני הדברים שמונעים את השלום ולא עוד כמה דירות ליד עיריית מעלה אדומים, או כמה שכונות בירושלים".

נתניהו הוסיף, "אנחנו חייבים את היכולת להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. ברואנדה כוחות השלום של האו"ם לא הצליחו לשמור על השלום. לא רק שכשלו בשמירה על השלום, אלא לא ענו לקריאות הבהולות לישועה בפני שואה קרבה ובאה. הם ברחו. אנחנו לא יכולים לשלוח למיקור חוץ את שלומנו וביטחוננו".

קובי גדעון. פלאש 90

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו