משפחת אבו חדיר לבג"צ: "להורות על הריסת בתיהם של רוצחי בננו"

בני משפחתו של הנער שנרצח ע"י 3 יהודים דורשות מבג"צ להורות למדינה לנהוג במשפחותיהם כמו במשפחות המחבלים הפלסטינים • פניה דומה ששיגרו בעבר לשר הביטחון נדחתה על ידו

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

בני משפחת הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר שנרצח לפני כשנתיים ע"י שלושה יהודים עתרו היום לבג"צ בדרישה שיורה למדינה להרוס את בתיהם של רוצחי בנם ולנהוג במידה שווה כפי שנוהגת להרוס בתיהם של רוצחים פלסטינים.

הנער בן ה- 13 מוחמד אבו חדיר משכונת שועפט בירושלים נרצח לפני כשנתיים – כשלושה שבועות לאחר רצח שלושת הנערים בחברון. הנער, כך טענו הנאשמים בחקירתם, נרצח כנקמה על רצח אותם נערים יהודים.

יצויין, כי העותרים פנו כבר לפני מספר חודשים בענין לשר הביטחון דאז משה יעלון בדרישה להוציא צו שיורה להרוס את בתי הרוצחים, וזה השיב להם באמצעות היועץ המשפטי של משרד הביטחון, כי ככלל קיימים הבדלים בין מקרי רצח יהודים לאלו של ערבים, בכללם העובדה כי הריסת בתים נעשית מתוך כוונה לייצר הרתעה אל מול ההסתה ובכך למנוע את הרצח הבא ואילו במקרה הזה אין כל צורך בהרתעה בעקבות הגינוי החריף של הארוע בקרב הציבור הישראלי.

בעתירתם לבג"צ צירפו בני המשפחה גם את המכתב האמור ובו הם באים בדרישה להורות למדינה לפעול נגד הרוצחים כפי שנוהגת ישראל נגד מחבלים ולהרוס את בתיהם של השלושה שהורשעו ברצח, כאשר הטענה היא, כי "המדינה צריכה לנהוג באופן שווה במחבלים יהודים כמו בפלסטינים. כפי שאוטמים בתי מחבלים פלסטינים, יש לעשות ליהודים".

צילום: יונתן הצפוני, פלאש 90.

עוד בנושא:

בית המשפט הרשיע שני קטינים יהודים ברצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר

לאחר כמעט שנתיים: הנאשם המרכזי בפרשת מוחמד אבו חדיר הורשע בחטיפה וברצח

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן