בסביבת נתניהו משוכנעים: "החקירה תסתיים בלא כלום"

בסביבתו של ראש הממשלה מגיבים בשיוויון נפש לפרסומים השונים על הבדיקה בעניינו ולהודעה הרשמית של היועמ"ש בנושא • "הוא בוגר של הרבה פרסומים, חקירות ובדיקות. וכנראה שיש לו סיבה טובה לא להילחץ הפעם"

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

מסרבים להתרגש: מידי יום צצים דיווחים שונים על החשדות החדשים בעניינו של ראש הממשלה, ואמש אף דווח כי היועץ המשפטי לממשלה צפוי להסיר השבוע את הלוט מעל הפרשה החדשה.

אלא שבסביבתו של נתניהו מדיבים – למרבה ההפתעה – בשיוויון נפש לפרסומים האחרונים.

בניגוד לפרשת המעונות ואפילו פרשת מימרן, הפעם לא ניתן לזהות לחץ או היערכות מיוחדת אצל נתניהו או מי מקורביו.

ההערכה במערכת הפוליטית היא כי לנתניהו יש יותר ממידע חלקי באשר לאופי החשדות נגדו וכי הוא משוכנע שאין בהם כדי להבשיל לכתב אישום.

"אין לנו ענין להרוס לפרשנים ולעיתונאים השונים את החגיגה, אבל מהמידע שיש לנתניהו – וכראש ממשלה יש לו הרבה נגישות למידע – הפרשה השאת תסתיים בלא כלום", דברי מקורביו בסוף השבוע.

יצוין כי בראיון שהעניק הבוקר יו"ר ש"ס, אריה דרעי, לגל"צ הוא נשמע מפקפק בעוצמתה של החקירה החדשה. "נתניהו בוגר של כמה וכמה בדיקות וחקירות והוא שרד את כולן, אין סיבה שהפעם זה לא יקרה", דברי דרעי שהעריך כי הממשלה תחזיק מעמד עוד זמן רב.

עוד בנושא:

בחשאיות ובזהירות: כך מתנהלת הבדיקה בפרשת נתניהו החדשה

בתוך כך, הבוקר התייחס עו"ד אודי ברזילי, לשעבר היועץ המשפטי של רשות המיסים, לאופי החשדות, בראיון לגל"צ, והסביר כי מהדיווחים עד כה עולה שמדובר בעבירה קלה שיהיה קשה להוכיח:

לדבריו, "זו עבירה קלה של הלבנת הון", הסביר ברזילי, וציין כי יש להוכיח כמה מרכיבים כדי להרשיע בעבירה שכזו, "צריך להוכיח שהמקבל קיבל אותם עבור צד ג' ולא עבור עצמו, צריך להוכיח שהנהנה ידע שהכספים התקבלו ושלא דיווחו על כך שהוא הנהנה. יש פה הרבה עבודת הוכחה".

לפי העיתונאי יואב יצחק, החשדות נגד רה"מ בנימין נתניהו כוללים תרשומת בכתב ממקורבו שכבר עתה זוכה ליחס של עד מדינה. וכי כבר חודש וחצי שבכירים בתקשורת יודעים על החקירה החדשה ומנועים מלהרחיב בעניינה.

עוד בנושא:

נתניהו מגיב: "הפרסומים על חקירה חדשה – שטויות"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן