המג"ד בבית המשפט: "אלאור לא הזכיר חשש ממטען"

פרשת החייל היורה: סא"ל דוד שפירא שכיהן כמג"ד של אלאור אזריה העיד היום נגדו בבית המשפט הצבאי • "חשתי שהוא לא אומר אמת. הירי בוצע בשלב שלא נשקפה כל סכנה לחיילים שהיו בשטח"

משפטו של החייל החייל היורה, אלאור אזריה, נמשך גם הבוקר, כשהפעם עלה על דוכן העדים סגן אלוף דוד שפירה, מי שכיהן כמג"ד של אזריה.

בניגוד לעדות שסיפק אתמול חברו של אזריה, המג"ד השמיע עדות התומכת בטענות התביעה – מה שעלול לסבך מאוד את החייל.

להלן תמליל עדותו של שפירא: "אלאור התגייס לגדוד שמשון והוכשר כחובש. הוא בלט בפלוגה, השקיע לאורך כל המסלול וגם באימון סמוך ליום העצמאות שם הענקתי לו תעודת הצטיינות. הוא מהחיילים המקצועיים ביותר.

בסוף חודש מרס התקשר אלי צארלי, אבא של אלאור, וסיפר על מצוקה של החייל. הוא אמר לי "ירד לו החיוך מהפנים" וטען שהוא מודאג. ככל שהבנתי הרקע לדברים ככל הנראה הלחץ שיש עליו כחופ"ל.

אני הייתי במוצב חרסינה, המוצב הגדודי. הייתי במשרד והיה נראה לי שאני שומע יריות. קיבלתי טלפון מהחמ"ל הגדודי והכריזו על אירוע פיגוע דקירה – הקפצתי את החפ"ק שלי תוך 2 עד 3 דקות והתחלנו לנסוע לכיוון הזירה. לא הצלחתי להשיג את המ"פ כדי להבין מה קורה

הדיווח הראשוני היה 2 מחבלים – אחד הרוג ו אחד פצוע. אחר כך הצלחתי להשיג את המ"פ תום, והוא אמר לי שמחבלים באו לתקוף ובאמת אחד מהם הרוג והשני פצוע. זה גם מה שעדכנתי את המח"ט בקשר.

ההנחיה למ"פ הייתה חד משמעית: לפנות את המחבלים מהזירה בין אם הם חיים או מתים. לאחר 12 או 13 דקות, הגיע המג"ד לזירת האירוע, כשבדרך חלף על פניו אמבולנס ובו החייל הפצוע מהתקרית. ראיתי בזירה שני מחבלים שוכבים רחוק אחד מהשני ושניהם נראו לי 'גמורים'. זיהיתי פגיעת ראש באחד מהם וחברתי לתום המ"פ כדי להבין ממנו מה בדיוק קרה – לא הייתה בדיקה של חבלן בזירת האירוע.

יניב המח"ט ניגש אלי ואמר לי שהוא קיבל דיווח מרבש"צ היישוב היהודי על ירי חריג שבוצע לעבר אחד המחבלים אחרי האירוע. שאלתי את תום המ"פ אם היה משהו חריג ותום אמר לי 'האירוע חריג יותר ממה שאני חושב' ואז הסביר שראה את הראש של המחבל זז והיה בטוח שהוא מת – אז ראה את הגולגולת שלו מתנפצת. הוא שאל את אלאור מדוע ירה בו והוא ענה 'הוא מחבל – הוא צריך למות'.

שוחחתי עם אזריה כשעה וחצי לאחר התקרית ושאלתי אותו מדוע ירה במחבל. הוא ענה לו כי הוא ראה סכין וחש סכנה. שאלתי מדוע לא פשוט בעטת בסכין, והוא שוב אמר שחש סכנה. אני הבהרתי לו שאני חושב שהוא משקר כי למ"פ הוא אמר דברים אחרים".

עוד בנושא:

פרשת החייל היורה • תיעוד חדש מגלה כי הסכין נבעטה לכיוון המחבל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *