חברי מזכירות המפלגה התכנסו במטרה לגבש הסכמות בין החברים לקראת גיבוש תאריכי יעד לקיום הפריימריז ולמוסדות המפלגה - נשיא הוועידה עו"ד דוד ליבאי נטש בזעם את הישיבה לנוכח חילופי המהלומות המילוליים שנרשמו בין חבריה

במהלך ישיבת מזכירות מפלגת העבודה שהתכנסה בצהריים בניסיון לגבש הסכמות בענין מועד הפריימריז הפנימיים והבחירות למוסדות המפלגה פוצצה לאחר ויכוחים עזים שניטשו בין מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר לחברים נוספים.

בעוד הרצוג מעוניין לקיים את הפריימריז ביוני 2017, אחרי הבחירות להסתדרות המתקיימות ב-28 במאי, יריבתו ח"כ יחימוביץ' מעוניינת בתאריך מוקדם יותר, עוד בדצמבר השנה. כך דורשים גם מועמדים נוספים כדוגמת חה"כ אראל מרגלית ועמיר פרץ.

במהלך החודש האחרון ניסה ח"כ חיליק בר לגבש הסכמות בין הרצוג לשאר חברי הסיעה ומשהגיעו הצדדים למבוי סתום, הודיע על כינוס מזכירות המפלגה על מנת לפתור את המחלוקת. יצויין כי במהלך הישיבה שהתקיימה אחה"צ ונערכה בטונים גבוהים, הודיע בר כי לא יהיה מנוס מכינוס הוועידה – הגוף הגדול יותר שמוסמך לקבל הכרעות מעין אלו – כאשר בוועידה שתתכנס יתקבלו הכרעות ויגובש לו"ז על כל התאריכים. "לא אתן למסמס יותר ההליכים הפנימיים", אמרה בר בישיבה. "בוז'י, אני מנסה להציל אותך מעצמך ואתה לא נותן לי" קרא ח"כ בר לעבר היו"ר.

כאשר ביקש השר לשעבר דוד ליבאי להציע בהסכמת אנשי יחימוביץ', ותוך הסכמה עקרונית של הרצוג, לדחות את כינוס הוועידה ואת ההכרעות לחודש ספטמבר.

זעם בר וצעק וקרא כי "לא אתן יותר לדחות את הוועידה מעבר ליולי, הוועידה תתכנס החודש ותקבע תאריכים לכל הבחירות הפנימיות. ליו"ר, למזכ"ל, לוועידה, מרכז, לשכה, לסניפים, ולסיעת העבודה בהסתדרות. די עם הביזיון הזה, די עם חוסר היכולת לקבל החלטות במפלגה הזו, די עם ההססנות, מאי כיבוד החלטת הוועידה ומהתעלמות בוטה מהחלטת המוסדות".

כאמור נשיא וועידת המפלגה ח"כ לשעבר ליבאי נטש בזעם את הישיבה בטרם הסתיימה.

מלשכת הרצוג נמסר בתגובה: "כידוע קל מאד להרוס ולחרב את הבית הפוליטי, אבל הרצוג פועל בכל כוחו על מנת להגיע להסכמות ולהפסיק את מסכת הריבים הפנימיים. הרצוג מגבה לחלוטין את מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר שמנהל את המאמצים כדי להגיע להחלטה בזמן הקרוב"

פלאש 90