אחרי שנחת בנתב"ג: ראש הסגל של נתניהו לשעבר עוכב לחקירה

ארי הרו, ראש הסגל של ראש הממשלה לשעבר, נחת הבוקר בנתב"ג והובל לחקירה במשרדי להב 433 • דיווח: החקירה קשורה לבדיקה המתנהלת בימים אלו נגד רה"מ בנימין נתניהו

 • "הבית בבני ברק" משפחת הערליך בימים יפים יותר

  תוכן מקודם

 • האסון השני בשרשרת האסונות של משפחת הערליך

  תוכן מקודם

 • יהודי התמוטט בביתו שבאוקראינה השכנים הגויים סרבו לעזור

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

ארי הרו, לשעבר ראש הסגל של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נעצר בנתב"ג לצרכי חקירה והובל למשרדי יחידת להב 433 בלוד. המשטרה לא הודיעה האם יש קשר בין העיכוב והחקירה לבדיקה המתנהלת בימים אלו בעניינו של ראש הממשלה, אולם גורמי משטרה שהתראיינו בעילום שם הודו כי החקירה אליה נלקח הרו קשורה לבדיקה המדוברת נגד נתניהו.

יצוין כי חקירתו של הרו מתקיימת ימים ספורים לאחר שהיועץ היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע כי מתקיימת בדיקה בנושא ראש הממשלה נתניהו.

כזכור, במהלך ביקורו של ראש הממשלה באפריקה, הוא אמר בשיחה לעיתונאים המתלווים אליו: "זה דבר שחוזר על עצמו. בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל, אנחנו שומעים על חקירות. אלה שטויות".

יום קודם לכן נחשף ב'הארץ' כי חקירה פלילית חדשה מתנהלת בימים האחרונים נגד ראש הממשלה בחשדות חמורים – שאינם קשורים לפרשת המעונות, או לפרשת מימרן.

יחד עם זאת, קיים סיכוי כי החקירה אינה קשורה לראש הממשלה וכי היא חלק מההסתבכות הקודמת של הרו. כזכור, בדצמבר האחרון הרו נחקר באזהרה במשך שעות ארוכות בחשד שפעל בניגוד עניינים. אז הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. באותה עת פורסם כי הרו נחשד שפעל באופן שיש בו ניגוד עניינים בהקשר לחברה שהייתה בבעלותו ולנושאים נוספים.

החשדות נגד הרו היו אז בגין חשד לביצוע עבירות הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, ובתום חקירתו נקבעו לו תנאים מגבילים, לרבות מעצר הבית. לפי החשד, מדובר בהתנהלות לא חוקית שבוצעה במשך תקופה ארוכה ולא במקרה בודד. ב-2010 פרש הרו מתפקידו כמנהל לשכתו של נתניהו בעקבות מחלה.

עוד בנושא:

בסביבת נתניהו משוכנעים: "החקירה תסתיים בלא כלום"

בחשאיות ובזהירות: כך מתנהלת הבדיקה בפרשת נתניהו החדשה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן