כחלון מתחייב: "אם לא אפתור את משבר הדיור – לא אתמודד שוב"

שר האוצר בראיון לוחמני: "הדיור כרגע בבועה, כל מה שעולה סופו גם לרדת. אנשים יתחרטו על זה" • על מצב המשק: "יש האטה וחייבים לטפל בה" • על השנה הראשונה בתפקיד: "אין שר שעשה מה שאני עשיתי" • וגם: האם קיים קרע בינו לבין גלנט?

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

הכל או כלום: שר האוצר, משה כחלון, מבטיח ירידת מחירים משמעותית בתחום הדיור ולא – הוא לא יעמיד את עצמו לבחירה נוספת.

"הרפורמה של כחלון חיה, קיימת ונושמת, לא הייתה כמוה ולא תהיה כמוה עוד הרבה שנים במדינת ישראל…אם אני לא פותר את משבר הדיור והזוגות הצעירים, אם לפחות מאה אלף לא יקבלו דירות כפי שהתחייבתי במחירים מוזלים, אני לא מעמיד את עצמי לבחירה עוד פעם. הדיור כרגע בבועה, כל מה שעולה סופו גם לרדת. לכן גם הבועה הזאת תתנפץ ואנשים שמשקיעים את כל כולם היום בבטון הזה יבוא יום והם יתחרטו על זה", דברי כחלון בראיון שהעניק לאתר YNET.

עוד אמר כחלון בנושא הדיור: "הרפורמות שעשיתי עד היום – אין שר שעשה אותן לאורך כל הקדנציה שלו. יש לנו כרגע תוכנית מחיר למשתכן, בזה הרגע מתבצעות הגרלות לזוגות צעירים בין 25 ל-30 אחוז הנחה. כל הזוגות הצעירים יקבלו את הדירות, עד סוף השנה אתה תראה פה תנופה אדירה. זה לוקח זמן אבל זה מתבצע, למורת רוחם של הרבה אנשים".

בהתייחס להורדת המיסים אמר שר האוצר: "לפני כשנה הורדתי מסים כמעט באותם סדרי גודל, כמעט בשישה וחצי מיליארד שקלים, אפילו יותר ממה שאנחנו מתכוונים להוריד השנה. זאת מדיניות, זאת שיטה, זאת תפיסת עולם. יש לנו האטה מסוימת במשק וחייבים לטפל בזה. אני לא מכיר אחד באוצר שמתנגד למהלך הזה".

כשנשאל על יוקר המחיה השיב: "לגבי יוקר מחיה יש לנו תוכניות, חלקן יישמנו, חלקן אנחנו מיישמים. בנושא המזון, הדגים, הבשר, פתיחת מכסים בתמרוקים, טואלטיקה, מזון לא רגיש. הדברים האלה רצים ואפשר כבר לראות ולהרגיש אותם…יחד עם זאת, יוקר המחיה עדיין גבוה ואנחנו מטפלים בו כל הזמן. אני חושב שבשלוש-ארבע השנים האחרונות לא קרה הרבה. בשנה האחרונה אנחנו פועלים המון, כמו רפורמת הקורנפלקס. הדברים קורים, בהמשך ירגישו את זה".

כחלון נשאל על השמועות בדבר קרע בינו לבין חבר מפלגתו ושר השיכון, יואב גלנט, והשיב: "אני לא מתכוון להדיח את גלנט, גלנט ואני עובדים בשיתוף פעולה מצויין. גלנט מודע לכל המהלכים, אם הוא יחליט שהוא רוצה להשתדרג ותיקים אחרים יתאימו לו, הוא יקבל".

עוד בנושא:

נתניהו הופתע, הנגידה מתנגדת: מאחורי הקלעים של הורדת המסים

אייכלר לכחלון: פרסם שמות ראשי הערים הגזעניים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן