אחרי 12 שעות חקירה: ארי הרו נשלח למעצר בית

ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של בנימין נתניהו, נחקר באזהרה במשך 12 שעות שבסיומן הוא נשלח למעצר בית • המשטרה זימנה לעדות עובדת נוספת בלשכת ראש הממשלה שעסקה בקשריו עם תורמים אמריקנים‎

לאחר שנחקר תחת אזהרה במשך 12 שעות שוחרר הערב (ה') ארי הרו, לשעבר ראש הסגל בלשכת נתניהו, למעצר בית בן חמישה ימים. "היחידה הארצית של משטרת ישראל חקרה היום באזהרה בכיר לשעבר במשרד ראש הממשלה בגין חשד לביצוע עבירות מרמה, זאת במסגרת בדיקה שהיא מנהלת. בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים", נמסר מהמשטרה.

מוקדם יותר דיווחנו כי שעות לאחר שהמשטרה עיכבה אותו לצורך מתן עדות מיד עם נחיתתו בנתב"ג, הפכה עדותו של ארי הרו, לשעבר ראש הסגל של נתניהו, לחקירה באזהרה שצפויה להימשך אל תוך הלילה.

במהלך היום דווח כי העיכוב קשור לבדיקה בעניינו של נתניהו ולא להסתבכות הפלילית הקודמת של הרו.

הערב נחשף בערוץ 10 כי הרו היה נתון במעקב משטרתי תקופה ממושכת. עוד נחשף כי הפרשה החדשה בה מעורב נתניהו החלה בעקבות מידע שמסר גורם שלישי. במקביל דווח כי עובדת בלשכת ראש הממשלה, העוסקת בקשר בינו לבין תורמים מחו"ל, זומנה למתן עדות במשטרה – ככל הנראה כחלק מהבדיקה בעניינו שקשורה גם, כאמור, לחקירתו באזהרה של הרו.

לטענת גורמים במשטרה, אם החקירה תגלה חומרים בעיתיים מבחינתץו של נתניהו – יוצע להרו לשמש כעד מדינה בפרשה.

יצוין כי התרחשות הבוקר בנתב"ג שומטת לחלוטין את הנחת היסוד שהיתה מקובלת על כל העיתונאים בענין ובעצם מגלה כי לראש הסגל של נתניהו לשעבר יש קשר הדוק לענין.

העיתונאי גיא פלג מדווח הבוקר כי חומרים שנתפסו במחשבו האישי של הרו הם אלו שהובילו לבדיקה נגד נתניהו והם סיבת הזימון שלו הבוקר למשרדי להב 433. לטענתו, למשטרה וליתר גורמי החקירה היה ענין ליצור מצג שוא כאילו הרו אינו קשור כלל לענין – זאת כדי למנוע שיבוש הליכים ע"י מי מהמעורבים.

חשוב להדגיש כי חקירתו של הרו מתקיימת ימים ספורים לאחר שהיועץ היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע כי מתקיימת בדיקה בנושא ראש הממשלה נתניהו.

עוד בנושא:

דיווח: המשטרה מצאה במחשב של הרו חומר נגד נתניהו

בסביבת נתניהו משוכנעים: "החקירה תסתיים בלא כלום"

בחשאיות ובזהירות: כך מתנהלת הבדיקה בפרשת נתניהו החדשה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן