החשד: אנשי עסקים זרים העבירו כספים לאשתו ולבנו של נתניהו

במשטרה חשדים כי הכספים שימשו לצרכיהם האישיים • במשטרה בודקים גם האם ראש הממשלה עצמו היה מעורב בפעילות הזאת • במקביל נבדק במשטרה מידע על מתנות שקיבל נתניהו מאנשי עסקים זרים

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

המשטרה בודקת אם הועברו כספים מאנשי עסקים בחו"ל לאשתו ולבנו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ששימשו לכאורה לצורכיהם האישיים. במשטרה מבררים אם כספי תרומות של אנשי העסקים, בעיקר מארה"ב, הועברו באופן שיטתי לשרה וליאיר נתניהו כדי לממן את אורח חייהם – כך חושף הבוקר עיתון 'הארץ'.

ע"פ הפרסום, חקירתו של ארי הרו עוסקת בחשד כי לקח חלק בגיוס הכספים שהועברו לכאורה לבני משפחת נתניהו. במקביל, במשטרה נבדק מידע לפיו נתניהו קיבל מתנות יקרות ערך מאנשי עסקים זרים. במשטרה מנסים להבין כעת ממי גויסו הכספים שהועברו לידי הרו וממנו, לכאורה, לבני משפחת נתניהו.

עוד בודקים במשטרה אם הובטחה לאותם אנשי עסקים תמורה על הכסף שתרמו לכאורה; ועד כמה היה מעורב ראש הממשלה עצמו בפעילות הזו. לצורך כך מנסים החוקרים להתחקות אחר תורמים בולטים של ראש הממשלה מרחבי העולם.

באשר לשמועות והרמיזות אמש על החשדות הכבדים נגד ראש הממשלה מבהירים גורמים המקורבים לחקירה כי מדובר בשמועות חסרות בסיס.

לטענת הגורמים, החקירה הנוכחית אינה קשורה למסמכי פנה ו/או לדרכון של בנו של ראש הממשלה, יאיר. "מה שנבדק אלו ההעברות כספים. גם נתניהו עצמו לא יודע במדויק במה דברים אמורים", הם מוסיפים.

בתוך כך, מעצר הבית של ראש הסגל של נתניהו לשעבר, ארי הרו, יוארך מחר בחמישה ימים נוספים – בהסכמתו. גורמים המעורבים בענין מוסרים כי לתוצאת החקירה של הרו תהיה השפעה מכרעת לענין המשך ה'בדיקה' בעניינו של ראש הממשלה, שעלולה להפוך ל'חקירה פלילית' במהלכה צפוי נתניהו להיחקר באזהרה.

כזכור, במסגרת שעת השאלות לראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת, הפנתה חברת הכנסת יעל כהן פארן מ'המחנה הציוני' שאלה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעניין החקירה המתנהלת נגדו.

כהן פארן שאלה את נתניהו האם השמועות על כך שבנו השתמש בדרכון של המוסד על מנת לבצע העברות כספים בפנמה נכונה. נתניהו ענה כי "אין דרכון, אין חשבון, אין פנמה, יש בבל"ת מוחלט".

לדברי נתניהו, "יש כל כך הרבה שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. עסקו בזה הרבה שנים ולא מצאו כלום מסיבה פשוטה – כי אין כלום. לא היה כלום. גם במקרה הזה – אין אש, אין עשן, יש אוויר חם. הרבה אוויר חם. ולכן אני מבקש מכל השואלים, הייתי אומר אפילו גם מאלה שאולי יש תקווה בלבם – אל תמהרו לתפור חליפות. הייתי אומר – עצרו את החייטים".

בתגובה לקריאות ביניים מחברי הכנסת במליאה, ענה ראש הממשלה: "אני רוצה לתת לכם אזהרת ספוילר ולכן מי שלא רוצה או שיאטום אוזניים או שייצא מהאולם. גם כאן, לא יהיה כלום כי אין כלום, אין שום דבר".

קרא בנושא:

מנדנבליט: "המצב הזה לא קל לי ולא קל לנתניהו"

מרגלית לנתניהו: כשתסבך החקירה, עוד תגרור אותנו למלחמה

בתוך כך, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ארי הרו, נחקר היום פעם נוספת באזהרה בחשד לביצוע עבירות מרמה. הרו נחקר על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה).

ביום חמישי, לאחר שנחקר תחת אזהרה במשך 12 שעות שוחרר הרו, לשעבר ראש הסגל בלשכת נתניהו, למעצר בית בן חמישה ימים. "היחידה הארצית של משטרת ישראל חקרה היום באזהרה בכיר לשעבר במשרד ראש הממשלה בגין חשד לביצוע עבירות מרמה, זאת במסגרת בדיקה שהיא מנהלת. בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים", נמסר מהמשטרה.

עוד בנושא:

אחרי 12 שעות חקירה: ארי הרו נשלח למעצר בית

אחרי שנחת בנתב"ג: ראש הסגל של נתניהו לשעבר עוכב לחקירה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן