עד לסוף השבוע הבא: הקואליציה תשלים את ביטול חוק לימודי הליבה

היום תובא הצעת החוק הממשלתית לאישור ועדת השרים לחקיקה ובהמשך השבוע היא צפויה לעלות להצבעה בקריאה ראשונה כבר בהמשך השבוע • גפני: "זה החוק האחרון של ממשלת לפיד שאנו מוחקים"

היום יועלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה ביטול חוק לימודי הליב"ה, חוק אותו יזמה סיעת 'יש עתיד' ואושר בכנסת הקודמת. הצעת החוק ביקשה לחייב את מוסדות החינוך החרדיים בישראל בלימודי מתמטיקה ואנגלית בהיקף של 10 שעות שבועיות לפחות, בתמורה לקבלת תקציבים מהמדינה.

נזכיר כי במסגרת שעת השאלות שהופנו לראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך השבוע החולף במליאת הכנסת, נשאל בין היתר על ביטול החוק בו תמך בעצמו בכנסת הקודמת, והשיב כי הוא נתון למסגרת של התחייבויות קואליציוניות.

רק בשבוע שעבר פורסם על הבנות החדשות בענין שהושגו בין סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש לשר הממונה נפתלי בנט.

ליצמן: "אם הייתי לומד ליבה – לא הייתי פופולארי"

ח"כ משה גפני צוטט הבוקר כמי שמבהיר כי הדיון סביב החוק צריך להסתיים לפני שהכנסת יוצאת לפגרה, " זה החוק האחרון של לפיד שאנו מוחקים".

בסיעת 'יש עתיד' הגיבו, כצפוי, בזעם להישג המסתמן של המפלגות החרדיות. "ממשלת ישראל מובילה מחטף כדי לבטל את לימודי המתמטיקה והאנגלית לילדי ישראל. הממשלה ממשיכה לקחת את ישראל אחורה. כל מה שמעניין אותה זה הפוליטיקה בשביל להישאר בכיסא. הכל מותר.

היא מפקירה את הילדים של כולנו. את הילדים שנגזלים מהם הכלים הבסיסים להשכלה, פרנסה ועצמאות. ואת הילדים שיצטרכו לשאת על כתפיהם כל חייהם, את הנזק שמעוללת הממשלה הזו.

המאבק הזה הוא לא בין חרדים לחילונים, המאבק הזה הוא בין פוליטיקה מושחתת לבין אנשים שאכפת להם. אם למישהו בממשלה הזאת עוד אכפת מעתיד ילדינו הוא יתנגד היום בתוקף למהלך השערוריתי הזה", נאמר בהודעת הסיעה.
.
פלאש 90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *