שוב נדחה סבב חלוקת התיקים בממשלה

היום אמור היה לעלות לדיון בישיבת הממשלה פיצול משרד הכלכלה והעברת האחריות על תחום התעסוקה ממשרד זה לידיו של השר חיים כץ - שר השיכון גלנט אמור היה לקבל לידיו את משרד הכלכלה

זה זמן רב שבסביבת נתניהו מדברים כי בבוא הזמן יאות לחלק את שלל התיקים הנמצאים בידיו במקביל לתפקידו כראש הממשלה.

תחילה דובר על מיצוי התהליכים אל מול האפשרות שהמגעים שהתקיימו כל העת מול סיעת "המחנה הציוני" יבשילו לכדי כניסה לממשלה, או אז היה ברור כי את תיק החוץ שומר ראש הממשלה עבור יו"ר המפלגה יצחק בוז'י הרצוג.

בהמשך, כאשר היה ברור כי סיעת המחנה הציוני לא תצטרף לקואליציה לאור חקירותיו של הרצוג והקמפיין עמו יצאו יריביו למפלגה הובהר כי סבב חלוקת התיקים מבחינת ראש הממשלה הינה שאלה של עיתוי.

הבוקר היתה אמורה לעלות לדיון בממשלה פיצול משרד הכלכלה והעברת תחום התעסוקה מאחריות משרד הכלכלה למשרד הרווחה שתחת אחריות ניהול של השר חיים כץ.

על פי הדיווחים שר השיכון יואב גלנט צפוי לעבור למשרד הכלכלה המקוצץ.

עוד דווח כי המשרד להגנת הסביבה שעדיין תחת אחריות מפלגת "כולנו" לאחר שהשר אבי גבאי הודיע על התפטרותו, צפויה לעבור לסיעת הליכוד כאשר ההערכות הן כי השר לענייני ירושלים שוויתר על תיק הקליטה לטובת הצטרפות מפלגת "ישראל בתינו" לקואליציה יזכה במשרד זה.

כאמור, הדיווחים הבוקר הן כי ראש הממשלה דחה את הדיון הנושא שהיה צפוי להתקיים בישיבת הממשלה הקרובה.

נזכיר כי חילופי התפקידים טעונים את אישור הממשלה טרם יציאת הכנסת לפגרה בסוף החודש הבא, לפיכך ע"מ שראש הממשלה יוכל להעביר מינויים אלו, עליו לאשר זאת בשבועות הקרובים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *