במכתב שנשלח לחברי ועידת מפלגת העבודה קובע המזכ"ל כי כדי לנצח את נתניהו, אין מנוס מלייבא מועמד חיצוני ובשל כך נדרש פרק זמן סביר על מנת "לאפשר למועמדים חדשים להתמודד על ההנהגה"

על רקע מאבקי הכח בסיעת "המחנה הציוני" מול היו"ר הרצוג, על רקע רצונו לדחות את מועד הפריימריז לסוף 2017 בניגוד לחוקת המפלגה, תוך שהוא פועל לכנס את הוועידה כדי שזו תאפשר לו לשנות את חוקת המפלגה בהתאם.

אתמול שלח מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר מכתב לכ-2000 חברי הוועידה בו הוא מציג בפני החברים תמונת מצב של המפלגה מאז הבחירות האחרונות לכנסת ומציין את חילוקי הדעות בין היו"ר לחכי"ם אחרים שאצה להם הדרך להתמודד על ההנהגה ובשל כך דוחקים ביו"ר להקדים את מועד הפריימריז לראשות המפלגה או לכל המאוחר לקיים זאת במועד הקבוע על פי תקנון המפלגה.

במכתב מציין בר מדוע לדעתו טובת המפלגה היא לקיים את מועד הפריימריז ירק בעוד כשנה מהיום ומציין כי לשעתו אם המפלגה מעוניינת לחזור אי פעם לנצח את נתניהו ולחזור להנהיג את המדינה עליה לייבא מועמד חיצוני ולאפשר לו לקחת חלק בבחירות.

בר מדגיש כי אחד מהשיקולים, "אולי אחד החשובים ביותר, שהביא אותי לתמוך במועד בחירות ליו״ר עד חודש יולי 2017, הוא היכולת האמתית שלנו לבחון ולהשאיר דלת פתוחה לכוחות ולמועמדים חדשים שיבואו להתמודד ולפעול במפלגה ובהנהגתה. אני יודע שיש מי שלא יהיה לו נעים לשמוע את זה, אך לא רק שזה חשוב, לצערי זה אולי אף יהיה קריטי לחיזוקנו ותפיסתנו בציבור לקראת הבחירות הבאות מול נתניהו והליכוד ולא רק מולם, אלא גם מול לפיד, כחלון והאחרים אשר מולם ניאבק על קולות בתוך הציבורים שלנו. זה גם יקבע במידה רבה את תקרת המנדטים שאליה נגיע בבחירות הבאות".

ח"כ בר מכוון בדבריו הן ליו"ר הרצוג, שבונה על בחירה מחודשת בפריימריז לכשיתרחשו והן למי שממצבת עצמה כמועמדת האלטרנטיבית ח"כ יחימוביץ', המבקשת להשיב להרצוג כגמולו על שהדיח אותה מהתפקיד ולכבוש מחדש את הפסגה ונערך לגל הביקורת ולדיון שיתפתח סביב הצעתו בקרב שורות המפלגה ומסכם את דבריו במילים הבאות:

"לא נעים לשמוע?", "נכון, אבל כולם יודעים שזה כך. טובת המפלגה וכוחה בציבור ובבחירות הבאות חשובים יותר מכל דבר אחר. מדובר פה במדינה שלנו לעזאזל, בעתיד שלה ושל ילדינו, וביכולת שלנו להוות אלטרנטיבה ולשלוח את הממשלה הכושלת הזו הביתה. נקודה".

במהלך השבוע הבא תתכנס ועידת מפלגת העבודה ותאשר ככל הנראה את מועד הבחירות הפנימיות לראשות המפלגה לפי הצעתו של הרצוג, בעוד כשנה. בניגוד לחכי"ם יחימוביץ' ומרגלית שרואים עצמם מתמודדים בהן וכבר הודיעו שיביעו את התנגדותם להחלטה בכל דרך.