את הדברים אמר שר הביטחון במליאת הכנסת במענה לשאלתו של יו"ר מועצת אשכול לשעבר ח"כ חיים ילין במסגרת "שעת השאלות" • ילין בתגובה: "הבטחות לחוד - ומעשים לחוד"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייצב היום לראשונה במליאת הכנסת במסגרת ההסדר החדש "שעת השאלות", לפיה אחד משרי הממשלה מתייצב לשעת שאלות במליאת הכנסת ע"י החכי"ם מהאופוזיציה, ללא שניתנה לו ההזדמנות להכין עצמו מראש.

לאחר שבשבוע שעבר מילא את המשבצת ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשיב במשך למעלה משעה לשאות חברי האופוזיציה, היום הגיע תורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן לעמוד מעל הפודיום ולהשיב לשאלות.

במהלך דבריו התייחס שר הביטחון לכוננות המתמדת בגבול הדרום ובמענה לשאלתו של ח"כ חיים ילין  איך בכוונתו לקדם את סוגיית המכשול אשר עומדת בעינה מאז סיום צוק איתן, ענה שר הביטחון: "הבעיה שהתקציב של השנה יגמר ואני עברתי על תקציב 17,18 והיה אמור להופיע שם מיליארד שקל ועוד מיליארד שקל והכסף הזה לא מופיע וזה מה שמטריד אותי."

 
כאשר ח"כ ילין שכיהן עד לא מכבר כיו"ר מועצת אשכול, הקשה בפני השר מדוע משרד הביטחון שממשיך בשיקום רצועת עזה על ידי הכנסת 1000 משאיות ביום ממעבר כרם שלום, אינו מצדד בעמדת הצבא להוריד את העומס בכבישי האזור על ידי פתיחת מעבר ארז גם הוא למעבר סחורות ובכך להקל על עומסי התנועה באזור שמהווים גם כך סכנה לנוסעים הדרכים, על כך השיב ליברמן כי "משרד הביטחון מצדד בעד פתיחת מעבר ארז וגילה כי מה שמעכב את פתיחת המעבר הנוסף הוא העובדה שעד כה אין סעיף תקציבי המאפיין את הענין."

   
בסיום הדברים הטיח ח"כ ילין כי "ראש הממשלה ושר האוצר הבטיחו לראשי הרשויות ולתושבי עוטף עזה, שכסף לא תהיה מגבלה. והיום, שר הביטחון מדווח כי ישנה בעיה, אין תקציב למכשול וחיי אדם נמצאים בסכנה. הבטחות לחוד ומציאות לחוד. תושבי עוטף עזה אשר עומדים איתן מול הטרור, לא יכולים להיות הפקר וכלי משחק ציני של פוליטיקאים."

פלאש 90