השר בנט דוחה את טענתו של נתניהו אמש לפיה הממשלה והקבינט קיימו מדיונים רבים בנושא המנהרות לפני 'צוק איתן' • "מי שלא לומד משגיאות העבר, יחזור עליהן...הפקת לקחי-אמת היא אות של עוצמה וביטחון"

שר החינוך, נפתלי בנט, מגיב הבוקר לטענתו של ראש הממשלה אמש לפיה לא היתה רשלנות בהתנהלות הממשלה בענין המנהרות ערב צוק איתן. "כל מ"מ בצבא מפיק לקחים בסוף תרגיל כדי להימנע מטעויות עתידיות ולהשתפר, ומה שנכון למחלקת חי"ר, נכון כפליים עבור המנהיגות המדינית-ביטחונית של מדינת ישראל. לקראת המערכה הבאה חובה עלינו ללמוד מטעויות העבר ולא להכחיש אותן", כותב הבוקר השר בנט.

בנט מוסיף כי "הפקת לקחי-אמת היא אות של עוצמה וביטחון עצמי. מי שלא מוכן ללמוד משגיאות העבר, נדון לחזור עליהן בעתיד".

נתניהו: "הטענה שלא עסקנו באיום המנהרות לפני 'צוק איתן' – שקרית"

אמש דיווחנו כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא נותר אדיש אל מול דו"ח מבקר המדינה בענין 'צוק איתן' ודרישת חלק מהמשפחות השכולות להקמת ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט שתחקור את התנהלות ההנהגה ב-50 ימי הלחימה בדרום.

"צה"ל פעל לאיתור פתרונות מבצעיים להשמדת מנהרות מינואר 2013 ומערכת הביטחון דנה עשרות פעמים בנושא",הוא אמר בפגישה שקיים בלשכתו עם הכתבים הצבאיים. נתניהו אף התייחס לטענה הרווחת כי הממשלה והקבינט לא דנו בנושא קודם המבצע – זאת למרות ההתרעות החוזרות ונשנות של השר בנט בענין. "הטענה שלפיה לא היו דיונים בקבינט הפוכה מן האמת", דברי נתניהו.

קרא עוד בנושא:

שנתיים לצוק איתן: מדוע לא מפרסמים את הדו"ח?

מבקר המדינה ליועמ"ש: בדוק הדלפת דו"ח צוק איתן

לראשונה מאז 'צוק איתן': מנהרת תקיפה של חמאס נחשפה בשטח ישראל