האם ראש הממשלה מתכוון להישאר לנצח על כיסאו או שבכוונתו לפרוש בסוף הקדנציה? במהלך פגישתו עם הכתבים הצבאיים אמש שחרר ראש הממשלה אמירה מפתיעה באשר לתכניותיו לעתיד

הפגישה שקיים אמש ראש הממשלה עם הכתבים הצבאיים סיפקה כותרות רבות בשלל נושאים, אולם אמירה מפתיעה אחת, שנשמעה רגע לפני שהכתבים יצאו לדרכם, חמקה משום מה מתחת לראדר התקשורתי.

"יום אחד אפרסם את זכרונותיי וזה יפתיע רבים", אמר ראש הממשלה והוסיף: "בניגוד לפרשנויות, זה לא יקרה עוד הרבה זמן", לאמור: בניגוד למה שנטען בתקשורת, לנתניהו אין זמן "להיתקע" לנצח במעון בבלפור.

נתניהו: "הטענה שלא עסקנו באיום המנהרות לפני 'צוק איתן' – שקרית"

כאמור, ראש הממשלה התייחס בפגישתו לשלל נושאים שעל סדר היום. "אבו מאזן דורש את מה שאנחנו לא ניתן. הוא לא רוצה תהליך אמיתי כי כל מנהיג פלסטיני יצטרך לשים קץ לדרישות זכות השיבה. הם מהללים כל רוצח וכל דורסת, הם משלמים לרוצחים משכורות עם תרבות שאני לא מבין אותה. הם מעודדים טרור בגנים בבתי הספר ומפתחים את השנאה הבלתי נגמרת הזו. ומה יקרה ביום שאחרי אבו מאזן? אנחנו לא רוצים להתערב בפוליטיקה שלהם, בניגוד אליהם, שמנסים להתערב בפוליטיקה שלנו. אנחנו דנים רבות על היום שאחרי אבו מאזן גם כאן בחדר הזה ונערכים לכך", אמר נתניהו באשר למו"מ התקוע מול הרש"פ.

ואילו באשר לאיום האירני טען נתניהו: "הגרעין האיראני לא נעלם. כל המדינות במרחב מבינות שהאיראנים יוכלו להעשיר אורניום בכל כמות שירצו כולל שכלול הדור להרבה מאוד ליבות ולכן הוויכוח שלי עם הנשיא אובמה היה לא על הסרת הסנקציות אלא על דרישה לשינוי בהתנהגות האיראנית. אם הם ממשיכים באגרסיבות יש לזה השלכה על האזור.

הבעיה שלנו היא מה יקרה כשהם יקיימו את ההסכם ויכנסו לתחום העשרה הבלתי מוגבל. זה בסיס הוויכוח. אני חשבתי שזה מספיק חשוב ללכת לארצות הברית על זה. זה כן עבר אבל לא נעלם. אגיד את זה באופן ברור: ישראל תמנע מאיראן מלהתחמש גרעינית. כל הפעולות שעשינו מנעו את הגרעין. אם יש סיבה שאיראן לא השיגו יכולת גרעינית זה במידה רבה בזכות הפעילות שלנו. בגמר 12 השנים הם יהיו חופשיים ללכת להעשרה, וזו עדיין בעיה, כל עוד איראן לא משנה את המדיניות שלה".