במהלך מבצע ביקורות בירושלים פשטו פקחי הרשות על בית של משפחה חרדית שניהלה במקום עסק למכירת בגדים • בנוסף נתפסו באזור שוק 'מחנה יהודה' בעלי עסקים שהעלימו הכנסות בסכומים שונים

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בירושלים, בדגש על חנויות בשוק מחנה יהודה ומסעדות באזור. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה ירושלים 1, התבצעו 122 ביקורות, מהן עולה כי כ- 10% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

בשוק מחנה יהודה ערכו מבקרי ניהול ספרים תצפיות וקניות סמויות בשעות הערב המאוחרות בקצביות ובחנויות ביגוד. מתוך 12 עסקים שבהם נערכה קנייה סמויה ותצפית, 8 עסקים לא רשמו את הקנייה הסמויה ואת יתר המכירות שנראו בתצפית. במסגרת המבצע בוצעו 40 ביקורות בפאבים ובמסעדות יוקרה בי-ם. מבדיקת הקופות הממוחשבות בחלק ממסעדות היוקרה, עולה כי ישנם ביטולי מכירות בסכומים מהותיים ביחס למחזור, מה שמעלה חשד להעלמת הכנסות. המקרים הועברו להמשך טיפול.

בעקבות מידע שהגיע למחלקת המודיעין, הגיעו המבקרים לבית בשכונה חרדית בעיר ממנו מתבצעת מכירת בגדי תינוקות. בביקורת נתגלה כי בעל ה"עסק" מחזיק מלאי גדול של בגדים למכירה בביתו, מספק קבלות ללא כל פרט מזהה במשך שנים ואין לו כל דיווח ברשות המסים. התיק הועבר למחלקת חקירות להמשך טיפול.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.