"טענה הפוכה מהאמת"? שרים בכירים נגד גירסת ראש הממשלה

יממה לאחר שטען כי "קיימנו דיונים רבים בנושא המנהרות לפני 'צוק איתן'" מפריכים שרים בכירים את גירסת ראש הממשלה • "גם אם הענין הוזכר - זה היה באופן אגבי לגמרי. לא הוקדש דיון אחד לאיום החמור"

הקרב על דעת הקהל לקראת פרסום דו"ח המבקר בענין מחדל המנהרות: יממה לאחר הדברים שהשמיע ראש הממשלה בפגישה עם הכתבים הצבאיים יוצאים שרים בכירים שכיהנו בקבינט בממשלה הקודמת נגד התמונה אותה הציג, ומתעקשים: "לא התקיים אף דיון רציני בנושא".

לדברי השרים, "הצגת 8 הפעמים בהן הנושא עלה לדיון היא אחיזת עיניים וגניבת דעת, משום שזה קרה באופן אגבי לחלוטין ולא כחלק מדיון מסודר". עוד טענו השרים כי "הדברים נאמרו כהמשך להערות אגביות במהלך סקירות של אנשי ביטחון, כשגם זה קרה רק לאחר שהשר בנט התעקש להציף את הנושא".

את הדברים אמרו השרים בשיחה לערוץ 10.

נזכיר כי הבוקר הגיב השר נפתלי בנט לדברי נתניהו בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים. "כל מ"מ בצבא מפיק לקחים בסוף תרגיל כדי להימנע מטעויות עתידיות ולהשתפר, ומה שנכון למחלקת חי"ר, נכון כפליים עבור המנהיגות המדינית-ביטחונית של מדינת ישראל. לקראת המערכה הבאה חובה עלינו ללמוד מטעויות העבר ולא להכחיש אותן", כתב השר בנט.

בנט הוסיף כי "הפקת לקחי-אמת היא אות של עוצמה וביטחון עצמי. מי שלא מוכן ללמוד משגיאות העבר, נדון לחזור עליהן בעתיד".

נתניהו: "הטענה שלא עסקנו באיום המנהרות לפני 'צוק איתן' – שקרית"

אמש דיווחנו כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא נותר אדיש אל מול דו"ח מבקר המדינה בענין 'צוק איתן' ודרישת חלק מהמשפחות השכולות להקמת ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט שתחקור את התנהלות ההנהגה ב-50 ימי הלחימה בדרום.

"צה"ל פעל לאיתור פתרונות מבצעיים להשמדת מנהרות מינואר 2013 ומערכת הביטחון דנה עשרות פעמים בנושא",הוא אמר בפגישה שקיים בלשכתו עם הכתבים הצבאיים. נתניהו אף התייחס לטענה הרווחת כי הממשלה והקבינט לא דנו בנושא קודם המבצע – זאת למרות ההתרעות החוזרות ונשנות של השר בנט בענין. "הטענה שלפיה לא היו דיונים בקבינט הפוכה מן האמת", דברי נתניהו.

קרא עוד בנושא:

שנתיים לצוק איתן: מדוע לא מפרסמים את הדו"ח?

מבקר המדינה ליועמ"ש: בדוק הדלפת דו"ח צוק איתן

לראשונה מאז 'צוק איתן': מנהרת תקיפה של חמאס נחשפה בשטח ישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *