שת"פ מאחורי הקלעים • דיווח: כך מתדרך נתניהו את טראמפ

בראיון לתקשורת האמריקאית טען ראש עיריית ניו יורק לשעבר, רודי ג'וליאני, כי שמע מנתניהו על חששו מפני הילארי קלינטון • ואילו מקורבו חשף את הדרך בה נתניהו מתדרך את טראמפ בנוגע לישראל • בלשכת רה"מ מכחישים

(בתמונה: ג'וליאני עם נתניהו בעת ביקורו בישראל. צילום: פלאש 90)

למרות שההעדפותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באשר לתוצאות הבחירות בארצות הברית הן בבחינת סוד גלוי, בלשכת ראש הממשלה מתעקשים שלא לעסוק בנושא וחוששים מכל הצהרה שתתפרש כהבעת תמיכה במי מהמועמדים.

השיקול הוא פשוט: מעבר לרצון הבסיסי להימנע מהתערבות בבחירות, בלשכה חוששים כי במידה ויבחר המועמד – במקרה הזה המועמדת – הפחות מועדף, הרי שיהיה לו/לה ענין לבוא חשבון עם ישראל ביום פקודה.

כך או אחרת, מתברר כי רודי ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר, לא בדיוק מתואם עם לשכת ראש הממשלה בענין הזה. ג'וליאני, שנפגש בחודשים האחרונים עם נתניהו ובכירים ישראלים נוספים, אמר בראיון ל'וושינגטון פוסט' כי הוא שמע מהם העדפה מפורשת לטראמפ, העדפה שמקורה בחשש מעמדותיה המדיניות של הגברת קלינטון.

"תחי האינתיפאדה" • מאוכזבי סנדרס הציתו דגל ישראל

"הם ערים לכך שאם הילרי תהיה הנשיאה, היא תפנה יותר שמאלה, על מנת להישמר מפני הסנאטורית אליזבת' וורן…הם יודעים שהיא תתחיל עם העניין הזה של שתי פתרון שתי המדינות ותיכנע לפלסטינים. הם מבינים שדונלד טראמפ מסוגל להגיד 'טרור אסלאמי' ויכול להתנגד לו. לכן אין שאלה שהוא יותר טוב למדינת ישראל מאשר הילרי, דברי ג'וליאני.

ואילו גורם המקורב לג'וליאני צוטט כאומר: "נתניהו אמר שהוא מעדיף ממשלים רפובליקנים על פני דמוקרטים, וביקש מג'וליאני להעביר מסר לטראמפ לגבי איך הוא צריך לדבר על נושאים הקשורים לישראל…ראש העיר לשעבר נפגש עם המועמד וחתנו, ג'ארד קושנר, והעביר לו את המסר"

בלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדברים ואמרו: "נמשיך להימנע מלהיגרר לבחירות בארצות הברית ומצפים לעבוד אם כל מי שהעם האמריקאי יבחר".

קרא עוד בנושא:

טראמפ: "המצע שלנו – הכי פרו ישראלי אי פעם"

סקירה • מייק פנס מבטל את החשש הישראלי מדונלד טראמפ

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו