וועידת מפלגת העבודה תצביע הערב על דחיית הפריימריז בשנה

כ-2300 צירי הוועידה יצביעו היום על ההצעה לדחות את מועד הפריימריז • ההצבעה תיערך באופן חשאי בניגוד לדעתו של היו"ר • בסביבתה של יחימוביץ' מבטיחים להמשיך במאבק במידה והוועידה תצביע בעד הצעתו של הרצוג

כ-2300 צירי מפלגת העבודה יתכנסו אחה"צ ב'בית החייל' בתל אביב ויצביעו בהליך בחירות חשאי על הצעת היו"ר ח"כ הרצוג, לדחיית מועד הפריימריז לראשות המפלגה בשנה לסוף 2017.

יצויין, כי חרף המאבק העיקש שמנהלים יריביו הפוליטיים של הרצוג במפלגה, החכי"ם מרגלית, יחימוביץ' ובר-לב נגד כוונתו לשנות את התקנון ולדחות בכך את מועד קיום הפריימריז, ככה"נ יצליח היו"ר לגבש את הרוב הנדרש להצעתו.

בחודשים האחרונים השכיל הרצוג לגבש חזית אחידה בשיתוף יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהשפעתו בקרב מוסדות המפלגה רבה לעין ערוך, כאשר במקביל בחרו מספר חברי כנסת דומיננטיים להתייצב לצידו ולהביע את תמיכתם ביוזמת היו"ר, בניהם מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר, ח"כ איתן כבל ועוד.

בר, אף פנה במהלך שבוע שעבר לכלל חברי הוועידה במכתב בו ביקש כי יאותו לתמוך בהצעת היו"ר "מפני שפרק זמן של שנה לקיום הפריימריז הוא בדיוק הזמן הנדרש לכך, שיתאפשר למפלגה לייבא פנים חדשות ומשפיעות מבחוץ, על מנת שאלו יהוו משקל נגד מול מעמדו האיתן והבלתי מעורער של בנימין נתניהו.

יצויין כי בעקבות עתירה שהגישו במהלך סוף השבוע יריביו של הרצוג למוסד לבירור עתירות של המפלגה נקבע, כי הבחירות לדחיית מועד הפריימריז ייערכו באופן חשאי זאת בניגוד לדעתו של היו"ר, במקביל מאיימים אותם חכי"ם הבוקר בעתירה נוספת, שתדרוש להפריד את ההצבעות על ההחלטות השונות בוועידה, לאחר שלטענתם כריכת כלל ההחלטות יחד, לידי הצבעה אחת מונעת מחברי הוועידה קיום הצבעה עניינית.

במקביל דווח, כי בעוד ח"כ אראל מרגלית צפוי לדרוש מהרצוג במהלך הוועידה התחייבות שלא לנהל עוד מו"מ לכניסת המפלגה לממשלה מאחר ו"עלינו להוות אלטרנטיבה" ולא להיראות כנגררת, צפויים במחנה יחימוביץ' במידה והצעתו של הרצוג תתקבל, לחולל מאומה שעלולה להביא לפיצוץ הוועידה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו