מהומה בוועידת 'העבודה': הרצוג התקבל בקריאות בוז צורמות

יו"ר המפלגה התקבל בקריאות בוז בוועידת המפלגה שבסופה צפוי להקבע תאריך מוסכם לקיום פריימריז לראשות המפלגה • "כבר קראו לי כלב וזה לא עזר" הגיב הרצוג • יחימוביץ' "זה היה ביטוי לכעס של האנשים"

מבוכה בוועידת העבודה: יו"ר המפלגה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, הגיע היום לנאום בכינוס בבית החייל בתל אביב, אלא שמיד עם עלייתו לבמה הוא ספג קריאות בוז מכמאה פעילים שזעקו לעברו "בוז'י הביתה" במשך דקות ארוכות.

הרצוג שמר על ארשת פנים קפואה ואמר לפעילים: "קראו לי כבר כלב, אני לא מתרגש". בהמשך הוא הוסיף: "אני מבקש מכולם להרגיע קצת, בואו תקשיבו. זה לא יעזור לכם כפי שלא עזר אף פעם, ודאי זה לא יעזור לכם כי כלב כבר קראו לי. כלב הולך על ארבע כבר קראו לי, זה לא עוזר. אני לא זז לשום מקום".

ואילו יריבתו הגדולה של הרצוג, ח"כ שלי יחימוביץ', דווקא ראתה בהתרחשות סיבה לנגח אותו. "נכנסתי באמצע המהומה ונדהמתי ממה שמתרחש באולם. זה היה ביטוי של אנשים לכעס שלהם. הבנתי שהרצוג איים בסילוק של מי שקרא לו בוז. מי שרוצה להיות מנהיג לא אמור להתבכיין".

לדבריה, "האיומים של הרצוג לסילוק חברי מפלגה מחפירים, והבכי והנהי על קריאות הבוז שספג הם כל דבר חוץ ממנהיגות. קריאת הבוז הקשה ביותר נשמעה היום דווקא מפי הרצוג, כשבשיא חולשתו הציבורית הודיע ל-60 אלף חברי מפלגה שהוא מצפצף עליהם צפצוף ארוך וכי באמצעות קומבינות יוכל לארגן לעצמו קדנציה נוספת בלעדיהם.

היום על הבמה, בפעם האלף שב הרצוג וקונן על כך שלכאורה כונה כלב. בפועל הוא משתמש בעצמו במלה כלב מאה פעמים ביום, אף שבמציאות מעולם לא נאמרה לגביו. זהו נסיון נואש לזכות באמפתיה על בסיס חמלה, אולם בבכיינות לא בונים במנהיגות."

יצוין כי על אף התקרית המביכה הרצוג צפוי להעביר היום בוועידה את ההחלטה לדחות את הפריימריז לראשות המפלגה בשנה בדיוק – ל-31 ביולי 2017, זאת לאחר שככל הנראה צפוי רוב להחלטה.

בחודשים האחרונים השכיל הרצוג לגבש חזית אחידה בשיתוף יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהשפעתו בקרב מוסדות המפלגה רבה לעין ערוך, כאשר במקביל בחרו מספר חברי כנסת דומיננטיים להתייצב לצידו ולהביע את תמיכתם ביוזמת היו"ר, בניהם מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר, ח"כ איתן כבל ועוד.

בר אף פנה במהלך שבוע שעבר לכלל חברי הוועידה במכתב בו ביקש כי יאותו לתמוך בהצעת היו"ר "מפני שפרק זמן של שנה לקיום הפריימריז הוא בדיוק הזמן הנדרש לכך, שיתאפשר למפלגה לייבא פנים חדשות ומשפיעות מבחוץ, על מנת שאלו יהוו משקל נגד מול מעמדו האיתן והבלתי מעורער של בנימין נתניהו.

יצויין כי בעקבות עתירה שהגישו במהלך סוף השבוע יריביו של הרצוג למוסד לבירור עתירות של המפלגה נקבע, כי הבחירות לדחיית מועד הפריימריז ייערכו באופן חשאי זאת בניגוד לדעתו של היו"ר, במקביל מאיימים אותם חכי"ם הבוקר בעתירה נוספת, שתדרוש להפריד את ההצבעות על ההחלטות השונות בוועידה, לאחר שלטענתם כריכת כלל ההחלטות יחד, לידי הצבעה אחת מונעת מחברי הוועידה קיום הצבעה עניינית.

במקביל דווח, כי בעוד ח"כ אראל מרגלית צפוי לדרוש מהרצוג במהלך הוועידה התחייבות שלא לנהל עוד מו"מ לכניסת המפלגה לממשלה מאחר ו"עלינו להוות אלטרנטיבה" ולא להיראות כנגררת, צפויים במחנה יחימוביץ' במידה והצעתו של הרצוג תתקבל, לחולל מאומה שעלולה להביא לפיצוץ הוועידה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן