היום שאחרי הניצחון • הרצוג: "אין בכוונתי להצטרף לממשלה"

יו"ר 'העבודה' מתייחס לרמיזותיו של נתניהו אמש על כך שתיק החוץ שמור עבורו ומבהיר: "מפלגת העבודה תהווה אלטרנטיבה לשלטון נתניהו" • על הסקרים הלא מחמיאים: "סקרים מבטאים אווירה"

יום לאחר הניצחון הסוחף בוועידת המפלגה, נראה כי היו"ר הרצוג הפנים את רוח הקהל בקרב חברי מפלגתו ולמרות 'חולשתו' כפי שמגדירים זאת פרשנים פוליטיים, לכניסה לממשלה, הודיע הבוקר כי אין בכוונתו להיכנס לממשלה ולהצטרף לקואליציה.

הרצוג, בהודעתו זו ביקש להתייחס לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש בשיחה עם תא הכתבים הפוליטיים בכנסת, עם היוודע תוצאות הבחירות בוועידת 'העבודה', כי מבחינתו 'תיק החוץ' שמור עדיין להרצוג.

נתניהו אמר כי ישנם אתגרים מדיניים גדולים העומדים בפני הממשלה וכי רק ממשלה גדולה ויציבה תוכל לעמוד בפניהם, כשהוא רומז למהלכים מדיניים שבכוונתו ליישם, מהלכים שעלולים להביא להתנגדות סיעת "הבית היהודי" השותפה לקואליציה, מה שמצריך גיבוי למהלכים אלו.

נתניהו מבקש לבנות על העובדה שהרצוג בנצחונו אמש, גילה מנהיגות והנציח את עמידתו בראשות המפלגה למשך השנה הקרובה, מה שיכול לאפשר לו להוביל מהלכים שטרם כינוס הוועידה לו היה נוקט בהם, היו עלולים לעלות לו בכסאו ובמעמדו בסיעה.

הרצוג אמר עוד כי "סקרים מבטאים אווירה, וכי העובדה היא שאנחנו התשתית להחליף את השלטון ולהעיף את נתניהו הביתה".

לשאלת המראיין בדבר המגעים לכניסה לממשלה שהוביל מול נתניהו השיב את הרצוג, "עשיתי את המהלך עם נתניהו מתוך הזדמנות שנוצרה. הוא זה שסגר את הדלת והלך למקום אחר. אני לא נכנס לממשלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן