סיכול הפיגוע ברכבת הקלה: מסמרים טבולים ברעל ומטעני צינור

3 שבועות לאחר הנס הגדול בתחנת הרכבת הקלה בירושלים, הותרו לפרסום פרטי חקירת המחבל שנתפס • מתברר כי המחבל, סטודנט בן 20 מחברון, תכנן את הפיגוע זמן רב, רכש ניסיון וידע דרך האינטרנט ואף הותיר צוואה לפני שיצא לדרך

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

הותר לפרסום כי עם סיומה של חקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הבטחון הכללי הוגשה היום בפני בית משפט השלום בירושלים הצהרת תובע כנגד עלי אבו חסאן, בן 21 תושב בית אולא, סטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטה בחברון, אשר תיכנן לבצע פיגוע קשה בירושלים כנקמה על הביקורים של תיירים ויהודים באל אקצא.

נס בירושלים: מחבל עם מטעני חבלה נעצר בתחנת הרכבת הקלה

מחקירתו עולה כי יומיים לפני מועד מעצרו, נכנס לשטחי ישראל דרך ואדי הסמוך לצור באהר, והגיע למטע זיתים הסמוך לאום ליסון שבג'בל מוכבר. שם החליף בגדיו לבגדי ספורט,לבש מכנס קצר וחולצת טי שירט , חבש כובע קסקט, גילח זקנו לזקן צרפתי כל זאת במטרה להיטמע באוכלוסיה, והתפלל. למחרת בשעות הבוקר המוקדמות, יום סיכול הפיגוע, התפלל במסגד סמוך, עלה על אוטובוס באזור תלפיות והגיע למרכז העיר, ירד ברחוב יפו החל ללכת ברגל לאורך פסי הרכבת עד שהגיע לרחוב יפו- קינג ג'ורג', שם עמד מאחורי תחנת הרכבת הקלה , כשתיק שעל גבו מטעני הצינור, החל לבחון את סביבתו במטרה לאתר מקום לביצוע הפיגוע.

מהחקירה המשותפת של שירות הבטחון הכללי והמפלג לתפקידים מיוחדים בימ"ר ירושלים עולה כי המחבל תיצפת לעבר מסעדה סמוכה אך מאחר והבחין כי יש הרבה אנשים הנוסעים ברכבת הקלה החליט שזה היעד המועדף מבחינתו.

החוטים בצבצו מהתיק • "ראינו מטען חבלה וצרחנו: 'תברחו'"

כאמור, והודות לערנות מאבטחי הרכבת הקלה של אגף הבטחון בעירייה, שהבחינו בו ועורר את חשדם. המאבטחים ביצעו בדיקה בתיקו, הבחינו במטעני הצינור, הרחיקו את האזרחים והזעיקו את המשטרה והחבלה.

בבדיקה שביצעו חבלני המשטרה אותרו בתיקו 3 מטעני צינור שהיו מחוברים יחד , אליהם הדביק מסמרים וברגים וטבל אותם ברעל עכברים. כמו כן בתיקו נמצאו גם שני סכינים ומכשיר פלאפון.

עוד עולה מהחקירה המשותפת כי המחבל תכנן מזה תקופה את ביצוע הפיגוע. רכש את הציוד והאמצעים הנדרשים לשם הרכבת מטעני הצינור, למד באמצעות האינטרנט כיצד מכינים את המטענים בצורה שיגרמו לנזק מרבי ואפקטיבי, ובהמשך אף ביצע ניסוי ופוצץ מספר מטענים שהרכיב במטרה לבדוק אותם לפני הכניסה לישראל.

לפני כניסתו לישראל כתב מכתב צוואה אותו השאיר באוניברסיטה וביקש מחברו שימסור להוריו.

עוד עולה מהחקירה כי המחבל פעל לבדו באופן עצמאי וללא תשתית ארגונית.

המחבל שנחקר בגין עבירות נסיון רצח, ייצור אמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע הובא היום בפני בית המשפט לדיון במהלכו הוגשה כנגדו הצהרת תובע ומעצרו הוארך עד 5.8.16.

מצ"ב תמונות מטעני הצינור, הסכינים והציוד שהיה בתיק המחבל והבגדים אותם לבש ביום מעצרו.

WhatsApp Image 2016-08-02 at 12.34.26

WhatsApp Image 2016-08-02 at 12.34.25

WhatsApp Image 2016-08-02 at 12.34.21 (1)

WhatsApp Image 2016-08-02 at 12.34.21

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן