ועדת חקירה ממלכתית? ח"כ אורן חזן יודח מהוועדה לביקורת המדינה

לאחר שח"כ חזן צידד בעד הקמת "ועדת חקירה ממלכתית" לבדיקת ארועי 'צוק איתן' - בלשכת רוה"מ לא לוקחים סיכונים והוחלט להדיחו מהוועדה שתידרש להחלטה • חזן בתגובה: "זו לא הפעם הראשונה שבליכוד סותמים פיות למנהיגים"

ח"כ אורן חזן יודח הבוקר מהוועדה לביקורת המדינה בה הוא חבר, לאור העובדה שבמהלך הימים האחרונים צוטט בכלי התקשורת כשהוא תומך בעד הקמת וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת ארועי 'צוק איתן'.

כידוע, נתניהו מתמודד בימים אלו עם האיום המשמעותי ביותר עד כה במהלך שנות כהונתו כראש הממשלה, המדובר בדו"ח המבקר על לקחי 'צוק איתן' שצפוי להתפרסם בחודשים הקרובים כאשר על פי דיווחים בכלי התקשורת, רוב החיצים יופנו לעבר ראש הממשלה.

לאור הדיווחים על ההיערכות בקרב אנשי רוה"מ לקראת פרסום הדו"ח, כאשר דווח כי בסביבת רוה"מ מבקשים לפעול על מנת שתוכנו יוותר חסוי כביכול בשם תכניו הסודיים. בשבוע האחרון צוטט המבקר כמאיים על נתניהו כי במידה ויפעל למסמס את הדו"ח יפעל להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת הארועים.

בעוד שלדו"ח המבקר אין משמעות מעבר ללחץ הציבורי שעלול לגרום לראש הממשלה כאב ראש לא קטן הרי שמשמעותה של הקמת וועדת חקירה ממלכתית, עלולה לעלות לראש הממשלה בכסאו.

ח"כ אורן חזן שהתראיין הבוקר לכלי התקשורת נשמע כעוס ומאוכזב וכשהוא מבהיר כי אף אחד לא יסתום לו את הפה.

מבחינת ח"כ חזן הרי שהוא בחברה טובה, חזן מגולל את העובדה כי בליכוד תחת נתניהו, נהוג לסתום פיות של מי שאינם הולכים בתלם ומיישרים קו וכי הוא איננו הראשון שנגדו הופעלו סנקציות מצד ראש הממשלה בשל דעותיו העצמאיות ומזכיר את החכי"ם לשעבר גדעון סער, סגן שר הביטחון לשעבר דני שנון שהודח מתפקידו לאחר שגילה את דעתו בנושא המנהרות ועוד.

"הליכוד בראשות נתניהו נוהג לסתום פיות של מנהיגים" מסכם חזן.

היום צפוי יו"ר הקואליציה, להודיע על הפסקת חברותו של ח"כ אורן חזן בוועדה לביקורת המדינה בחבר כנסת אחר מסיעת הליכוד שיהיה ממושמע וקשוב יותר לקולות הנשמעים מכיוון לשכת ראש הממשלה.

התגובות באופוזיציה כצפוי לא איחרו לבוא.

יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג לעד לרוה"מ על שהינו מפחד מ'אורן חזן', ואילו יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה ח"כ אלהרר מ'יש עתיד' אמרה כי חרף חילוקי הדעות והיריבות הקשה בינה לבין חזן, לפתע כי רואה עצמה בצד שלו אל מול האגרסיביות של ראש הממשלה עם הסיבות שהובילו להדחתו.

יו"ר הוועדה הבהירה, כי לעובדה שרוה"מ בוחר להחליף את חברי הוועדה באנשי אמונו אין כל משמעות משום שהוועדה בראשותה תמלא את עבודתה ותקיים את הדיו בנושא הקמת וועדת החקירה הממלכתית במלוא הרצינות המתבקשת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו