ברוך דיין האמת: הגאון הגדול רבי משה מרדכי חדש זצוק"ל

אבל כבד בעולם התורה: לאחר חודשים ארוכים בהם התייסר במחלה קשה השיב ראש ישיבת 'אור אלחנן' את נשמתו הטהורה לבוראה והוא בן ע"ו שנים • מסע הלוויתו יצא בשעה 16:30 מהיכל הישיבה ברוממה להר המנוחות • בפנים: תולדות חייו

ניצחו אראלים את המצקים ונשבה ארון האלוקים: אבל גדול בעולם התורה עם היוודע דבר הסתלקותו של ראש ישיבת 'אור אלחנן', הגאון הגדול משה מרדכי חדש זצוק"ל.

ראש הישיבה סבל בחודשים האחרונים ממחלה קשה שקוננה בגופו. בתקופה האחרונה הוא החל להתאושש אולם במוצאי שבת שוב תקפה אותו המחלה הארורה, הפעם בעוצמה חזקה יותר, עד שלדאבון ב הוא השיב את נשמתו הטהורה לבוראה היום לפני הצהרים.

לאורך הימים האחרונים הרבו בני התורה בתפילות לרפואתו, כשהתלמידים בישיבתו מרבים בתפילות וקבלות שונות. עם קבלת הבשורה המרה הוסרה הפרוכת בבית המדרש לאות אבלות. בתמונות: בית המדרש כעת. צילום: איתמר זינגר

WhatsApp Image 2016-08-03 at 12.34.50

WhatsApp Image 2016-08-03 at 12.34.49

מסע ההלוויה יצא הערב בשעה 16:30 מהיכל ישיבת 'אור אלחנן' ברוממה להר המנוחות.

מתולדותיו:

המנוח זצ"ל נולד בי"א בכסלו ה'תש"א, לרב מאיר חדש, המשגיח של ישיבת חברון, ולצביה לבית הוטנר, שהייתה בת אחותו של הרב משה מרדכי אפשטיין. בצעירותו למד בישיבת חברון. נישא לשרה לפין, בתו של הרב יהושע דב לפין (לופיאנסקי), שהיה חתנו של הרב חזקיהו יוסף מישקובסקי.

בשנת ה'תשל"ט עלה לישראל הרב שמחה וסרמן, בנו של הרב אלחנן וסרמן, שעמד בראשות ישיבת אור אלחנן בלוס אנג'לס, וביקש לייסד ישיבה מקבילה בארץ ישראל. את ראשות הישיבה בישראל קיבל לידיו הרב משה חדש. בשנים הראשונה שכנה הישיבה בשכונת עזרת תורה בירושלים. לפני מספר שנים הקים הרב חדש מבנה מפואר לישיבה בשכונת רוממה. במבנה פועל בנשיאותו של הרב חדש כולל אברכים, וכמו כן מכון להוצאת ספרים, העוסק בעיקר בעריכת והדפסת ספריו של הרב אלחנן וסרמן.

המנוח פיתח את מוסדות הישיבה וייסד ברחבי הארץ מספר שלוחות המשמשות כישיבות קטנות – בשכונת גבעת שאול בירושלים, בטבריה, בראשון לציון ובמודיעין עילית. צוות הר"מים מורכב ברובו מתלמידיו של הרב חדש שנועצו בו על כל צעד ושעל.

ת.נ.צ.ב.ה.

בתמונות: הגרמ"מ חדש בכינוס של מפעל ש"ס, שם שימש כחבר נשיאות הארגון. צילומים: משה גולדשטיין
הגאון רבי משה חדש ז''ל (3)

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

הגאון רבי משה חדש ז''ל (1)

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו