גפני משיב להשמצות: "כשהכו אותנו בממשלה הקודמת – שתקתם"

גפני התייחס לכתבה אמש בערוץ 2 שהציגה את הישגי החכי"ם החרדים בתחום החינוך, כשהם באים על חשבון החינוך הכללי • "כשילד בשדרות קיבל קייטנה, אבל ילד בשדרות בחינוך העצמאי לא קיבל - שתקתם", טען גפני

ח"כ גפני משיב הבוקר לדברי ההסתה ששודרו אמש במהדורה המרכזית בערוץ 2 ושעסקה רובה ככולה בהישגי חברי הכנסת החרדיים במהלך מושב הקיץ המסתיים זה עתה, בכך שהצליחו לבטל את גזירות לפיד שחוקקו בכנסת הקודמת, במיוחד בתחום החינוך.

הכתבה הציגה תמונה לפיה, תוספת התקציב עבור החינוך החרדי, באה כביכול על חשבון מיליוני התלמידים בחינוך הכללי.

בכתבה ששודרה תחת הכותרת "תוספת לחרדים – קיצוץ לכל היתר" הובאו פרטים שיקריים שהציגו תמונה כאילו החינוך החילוני עומד להיפגע מתוספת התקציב לה זכו המפלגות החרדיות, כאשר חברי הכנסת החרדיים טוענים לאורך כל הדרך כי אין הם מבקשים אלא שיוחזרו התקציבים לסכומים כפי שהיו לפני עידן לפיד.

בין היתר נאמר בכתבה כי"הגדלת תקציב החינוך הבלתי פורמלי תמומן באמצעות הפחתה של שעת לימוד שבועית אחת מכלל מערכת החינוך, החל משנת הלימודים הבאה".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שהתראיין הבוקר בגלי צה"ל טען כי מדובר ב"ידיעה שקרית, לא היה דבר כזה, והדגיש כי אין אפשרות טכנית לבצע מהלך כזה מפני שהוא איננו חוקי"

לשאלת המראיינת השיב גפני, כי "אם יש שקל אחד של אמת בפרסום על העברת התקציבים, אני מתוודה ואומר 'טעיתי'. אני מכיר את תקציב המדינה יותר טוב מהכתבת שערכה את הכתבה – בסה"כ דרשנו לחזור למה שהיה ב-2012 לפני ממשלת לפיד".

גפני טרח להדגיש את הצביעות התקשורתית שאינה מניחה לרגע בנושא והאשים כי "בממשלה הקודמת כאשר גזירות הממשלה הכו בציבור החרדי. בגברים ובנשים. בתקציבים, בהכל. הייתה דממה מצידכם. התקשורת החילונית שתקה" והוסיף, "כשילד בשדרות קיבל קייטנה, אבל ילד בשדרות בחינוך העצמאי לא קיבל – שתקתם".

גפני ציין כי מדובר במינימום של אתיקה עיתונאית הדורשת שלא ישדרו כתבה ללא תגובת הצד שכנגד. זו ידיעה מצוצה מהאצבע", הדגיש.

[

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *