נתניה: שר הבריאות סייר במרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדו

שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן בליווי סמנכ"ל תקצוב תכנון ותמחור במשרד הבריאות מר יאיר אסרף ומנכ"ל משרד האוצר מר שי באב"ד הגיעו אתמול לסיור במרכז הרפואי צאנז ע"ש  לניאדו. לאחר הביקור בלניאדו זכו האורחים למחווה מיוחדת, להתקבל במעון קדשו של כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 

ביקור שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, צמרת משרדו  ומנכ"ל משרד האוצר מר שי באב"ד התקיים היום בלניאדו. הביקור כלל פגישת עבודה של הנהלת לניאדו וצוות אגף התקציבים במשרד הבריאות. הנהלת לניאדו, בראשות המנכ"ל הרב חיים המרמן, מנהל רפואי ד"ר אבינועם שקולניק, מ"מ מנהל רפואי פרופ' צבי שמעוני וחשב לניאדו מר איציק וייס  קיבלו את פני האורחים.

שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן אמר בפגישה כי "לנהל בית חולים זה יותר קשה מלנהל את משרד הבריאות. האתגרים בניהול בית חולים הם עצומים. האתגרים בהם עומד לניאדו זהים לאלה של מערכת הבריאות כולה. אני מברך את מנכ"ל משרד האוצר שהגיע לראות בעיניים את מה שקורה בבתי החולים. כבר בתקציב 2015-16 הוספתי 200 מליון שקל לתקצוב בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים. אבל זה לא מספיק, זה צריך לגדול ואנחנו נטפל גם בכך".

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד הופתע לגלות כי לחדרי הלידה בלניאדו מגיעות יולדות מכל רחבי מדינת ישראל, בעקבות מוניטין יוצא דופן ואג'נדה רפואית ייחודית. מר באב"ד אמר כי "יש צורך בהגדלת הפעילות השיווקית בתחום הזה היות ומדובר במקור הכנסה משמעותי לבית החולים".

סמנכ"ל תכנון, תקצוב ותמחור במשרד הבריאות מר יאיר אסרף, שצוות האגף בראשותו מלווה את לניאדו בחודשים האחרונים  ציין בפני הנוכחים כי "צוות האגף שבראשו אני עומד בחן לעומק את ההוצאות של לניאדו בחודשים האחרונים. שמחנו לגלות  ניהול יעיל. אין פה צוות מיותר או משכורות מנופחות. עובדים עם צוות מצומצם במסירות רבה".

מנכ"ל לניאדו הרב חיים המרמן הפנה את תשומת לב הנוכחים לעובדה כי "הרשיון שלנו עומד כיום על 327 מיטות אשפוז. בפועל אנחנו עובדים עם 400 מיטות אשפוז. אנחנו מבקשים מהנהלת משרד הבריאות ומשרד האוצר לעדכן את הרשיון שלנו בהתאם למצב הדמוגרפי באיזור השרון, אנחנו מרכז רפואי שמטפל בכ-350,000 תושבים. 400 מיטות אשפוז הן כורח המציאות".

הביקור הסתיים בסיור בחדר המיון שאירח את המבקרים תוך כדי טיפול במקרה טראומה.

לאחר הביקור בלניאדו זכו האורחים למחווה מיוחדת, להתקבל במעון קדשו של כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א, נשיאו של מרכז רפואי צאנז וקריות צאנז ומוסדותיהם. האדמו"ר סיפר לאורחיו על אביו כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז זצוק"ל שייסד את לניאדו לאחר שאיבד את אשתו הרבנית ואחד עשר ילדיו בשואה, כקיום נדר אותו נדר במהלך השואה כשידו נפגעה מירי הנאצים וסכנת חיים ריחפה עליו.

עם ברכות קודש נרגשות שהאציל עליהם האדמו"ר שליט"א, שמשמים יבורכו על עשייתם הברוכה ועזרתם החשובה, חתמו האורחים הנכבדים את ביקורם המיוחד.

במעונו של הרבי מצאנז שליט''א (1) במעונו של הרבי מצאנז שליט''א בסיור (1) בסיור (2) בסיור (3) בסיור (4) בסיור עם מנכ''ל בית החולים הרב חיים המרמן (1) עם מנכ''ל בית החולים הרב חיים המרמן (2) עם מנכ''ל בית החולים הרב חיים המרמן עם סגן ראש עיריית נתניה הרב שמעון שער עם רב בית החולים הרב הגאון רבי חיים יעקב שוורץ

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן