אפקט ההתבזות מול נתניהו והקרע הפנימי בפלגה: סקר של מכון 'גיאוקרטוגרפיה' צופה למחנ"צ מספר חד-ספרתי של מנדטים • עוד בסקר: 'יש עתיד' נצמדת לליכוד ו'הבית היהודי' מכפילה את כוחה

תמורות חדות במפת המנדטים: זו הכותרת המרכזית מהסקר של מכון 'גיאוקרטוגרפיה' שתוצאותיו מתפרסמות הבוקר. הסקר שנערך עבור גל"צ, מעלה תמונה מעודדת מאוד עבור 'יש עתיד', 'הבית היהודי' ו'יהדות התורה'. הבשורות הקשות בסקר הן מנת חלקן של המחנ"צ, ו'כולנו'. כשגם בליכוד יכולים לראות עצמם מאוכזבים מהירידה הצפויה של 5 מנדטים.

להלן התואצות המלאות של הסקר: אילו הבחירות היו נערכות היום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-25 מנדטים (5 פחות מכוחה כיום).

המחנ"צ עם התרסקות מפוארת – 8 מנדטים בלבד (איבוד של 2 שליש מהמספר בו זכתה בבחירות האחרונות).

עוד בסקר: 'הבית היהודי' – 16 מנדטים (כפול מהמספר שיש למפלגה כיום), 'יש עתיד 22' (כנ"ל), 'ישראל ביתנו' 7 (מנדט אחד יותר), כולנו 6 (ירידה של 2 מנדטים), 'יהדות התורה' – 11 מנדטים (כמעט כפול מכוחה כיום), מרצ 5, ש"ס 7, הרשימה המשותפת 13 (שומרות על כוחן).

יצוין כי התחושות בש"ס מעורבות לנוכח תוצאות הסקר. מחד, מביטים במפלגה בקנאה על 'יהדות התורה' שמתחזקת באופן עקבי בסקרים, מאידך יש את חצי הכוס המלאה: בניגוד לסקרים הקודמים הם שומרים על כוחם ולא מתרסקים.

באשר ל'מחנה הציוני': הנתון הקטסטרופלי מבחינת המפלגה מהווה המשך למגמה המשתקפת בסקרים בחודשים האחרונים. לצערם של חברי המפלגה ידיהם הפכו לכבולות מול היו"ר לאור נצחונו הגדול של הרצוג בועידת המפלגה.