לקראת פשרה? דיווח: היועץ המשפטי בוחן העתקה של הישוב עמונה

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיים היום דיון ממושך בסוגיית עמונה • במהלך הדיון הוא הודיע כי החליט לאמץ את חוות הדעת של 'ועדת ההסדרה' לפיה הישוב יועתק לקרקעות סמוכות שיוכרזו כאדמות נפקדים

האם היועץ המשפטי לממשלה יצליח להסיר את תפוח האדמה הלוהט משולחן הממשלה? סוגיית הפינוי הצפוי של הישוב עמונה (בטענה לבניה על קרקע פלסטינית פרטית) מדירה שינה מעיניהם של נתניהו וראשי הקואליציה.

מחד, פסיקת בג"צ בענין אינה מותירה מקום לתמרון, מאידך, 'הבית היהודי' – כמו גם גורמים בתוך הליכוד – הודיעו נחרצות כי לא יתנו יד לגירוש "גם במחיר של פירוק הממשלה".

אלא שהערב מסתמן כי הישועה עשויה לצמוח דווקא מכיוונו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. ע"פ דיווח באתר NRG, במהלך פגישה שקיים היום בנושא עם הגורמים הרלוונטים הודיע מנדלבליט כי הוא מעונין לאמץ את חוות הדעת של ועדת ההסדרה בעניין עמונה (ליבת ההצעה: הישוב יועתק לאתר סמוך על קרקעות שיוכרזו כאדמות נפקדים).

עוד דווח כי מנדלבליט הדגיש שהוא יבחן את שלל ההיבטים של הצעד, אולם מבחינתו החשיבה צריכה להיות בכיוון הזה.

יצוין כי מדובר במדיניות הפוכה מזו שאימצה הממשלה בסוגיה עד כה ועשויות להיות לה השלכות גם על יישובים נוספים שעניינם מתברר כעת בערכאות המשפטיות השונות.

"אנו מכבדים את היועמ״ש, אך עם זאת האחריות הבלעדית על הסדרת עמונה מוטלת על הדרג המדיני ולא על פקידים בכירים ומוערכים ככל שיהיו. הסדרת היישוב נמצאת בידיים של ראש הממשלה, שרת המשפטים ושר הביטחון, ואנו מצפים מהם להביא לפתרון שימנע פינוי כפוי והרס של יישוב יהודי בארץ ישראל", צוטטו גורמים בישוב בכתבה.

קרא עוד בנושא:

יו"ר הכנסת ב'עמונה': "על מקבלי ההחלטות להגיע ליישוב ולראותו מקרוב"

עמונה: לחץ על ראש הממשלה לאשר את הסדרת היישוב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *