שר הבריאות מסרב להתרגש מהנתונים המחמיאים בהם זוכה 'יש עתיד' בסקרים השונים • על השביתה המתוכננת במערכת הבריאות: "אנחנו עושים רפורמות חשובות ואיש לא יפריע לנו"

שר הבריאות יעקב ליצמן מסרב להתרגש מהתוצאות הסנסציוניות של סקר מכון גיאוקרטוגרפיה שפורסם אמש. בראיון ל'גל"צ הבוקר לעג ליצמן ל-22 המנדטים אותם מבטיח הסקר לליצמן ואמר: "הוא יקבל 22 כמו שאנחנו נקבל 11".

כזכור, ע"פ הסקר שפורסם אמש, אילו הבחירות היו נערכות היום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-25 מנדטים (5 פחות מכוחה כיום).

המחנ"צ עם התרסקות מפוארת – 8 מנדטים בלבד (איבוד של 2 שליש מהמספר בו זכתה בבחירות האחרונות).

עוד בסקר: 'הבית היהודי' – 16 מנדטים (כפול מהמספר שיש למפלגה כיום), 'יש עתיד 22' (כנ"ל), 'ישראל ביתנו' 7 (מנדט אחד יותר), כולנו 6 (ירידה של 2 מנדטים), 'יהדות התורה' – 11 מנדטים (כמעט כפול מכוחה כיום), מרצ 5, ש"ס 7, הרשימה המשותפת 13 (שומרות על כוחן).

בהמשך הראיון התייחס ליצמן לשביתה המתוכננת במערכת הבריאות החל מיום חמישי. "לא יודע מהי מטרת השביתה. הסברתי ליו"ר הסתדרות הרופאים הישראלית שלא נכניס שום איסור לעבודה פרטית של רופאים ולכן כאן אין סיפור. אנחנו במשרד הבריאות עושים רפורמות ואף אחד לא יפריע לנו. כשהעלנו את סל התרופות לסכום של חצי מיליארד שקלים, אף אחד לא הטיף לי מהיכן יגיע הכסף. צריך לדאוג לציבור".

נזכיר כי במכתב ששיגר יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, לרופאים הוא האשים: "השינויים אותם מבקש האוצר להעביר בממשלה, מהווים המשך ישיר של פגיעה בתדמית הרופא, ניסיון להוריד את ההשקעה בבריאות ואת זמינות הרופאים לטיפול בחולים, הן ברפואה הציבורית והן ברפואה הפרטית. במסגרת הצעות אלו, מבקש האוצר לפגוע באמצעות חקיקה, בעקרונות יסוד ביחסי עבודה במדינת ישראל ובהסכמים הקיימים ולפעול בניגוד לפסיקת בית הדין לעבודה. למעשה מנסים לשנות מיסודה את מערכת הבריאות ואת היחסים בין המטופלים לרופאים.

על פי 'העולם החדש', מי שיחליט על קליטת הרופאים הוא מנהל הכספים שיראה את המציאות דרך החור בגרוש בלבד, ולא יהיה מחויב לתוספת תקנים, לא להפחתת העומס, לא למתן תנומות ולא לקידום הרפואה ושיפור הטיפול בחולים".