בארה"ב טוענים כי "החומרים החדשים" שבעקבותיהם הוציאו השלטונות בטהרן להורג את שאהרם אמירי קשורים בפרשת המיילים של קלינטון • "טראמפ יעשה בזה שימוש נרחב. המומנטום עלול להתהפך"

הדיווח על תלייתו של מדען הגרעין האיראני, שאהרם אמירי, קיבל כותרות מרכזיות בעולם. אלא שמעבר לניוז הנקודתי מתברר כי לענין עשויה להיות השפעה מכרעת על מערכת הבחירות בארצות הברית.

גורמים בקהיליית המודיעין ניסו להבין מדוע לאחר 5 שנים מאז ששב למולדתו החליטו השלטונות בטהרן לשנות את ההתייחסות אליו מגיבור לבוגד ולהוציא אותו להורג. הודעת מערכת המשפט של איראן שאיששה כי הושת עליו עונש מוות בעקבות מידע חדש על "מסירת מידע חיוני לארצות הברית – האויבת מספר 1 של המדינה" מובילה גורמים בארה"ב להעריך כי פרשת המיילים בה מעורבת הילרי קלינטון היא הגורם המרכזי לתפנית.

סופו הטראגי של מדען הגרעין הבכיר ביותר שערק מאיראן למערב

לטענת גורמים אמריקניים, בין המיילים הרגישים שייורטו באשמת המועמדת הדמוקרטית, יורטו גם כאלה שעסקו בפרשת עריקת המדען ובחומרים שסיפק, ומהם עולה כי הוא שיתף פעולה באופן מלא ומרצונו החופשי עם האמריקאים – בניגוד לטענתו כי "נחטף על ידי ה-CIA במהלך ביקור של בני משפחה".

במטה קלינטון חוששים מאוד כי דונלנד טראמפ יעשה בהתפתחות הנוכחית שימוש הרסני מבחינתם. בתקשורת האמריקנית דווח כי בכירי מערך ההסברה מנסים לגבש אסטרטגיה כדי להילחם ב"חומר הנפץ" החדש שבידי טראמפ שעלול – מבחינתם – להפוך לחלוטין את המומנטום במערכת הבחירות.

עוד דווח כי התסכול במטה קלינטון גדול זאת בשל העובדה שהנחת העבודה היתה שפרשת המיילים – מאחוריהם.

יצוין כי קו הגנה בנוסח "אין קשר בין המיילים להוצאה להורג, שהרי לשלטונות האיראן אין בעיה לתפור תיק" נפסל מאחר שמומחים מסבירים שאם היה רצון לתפור לו תיק – הוא היה נתפר מזמן. לטענתם, העבודה שישנה סמיכות בין דליפת המיילים למעצרו של המדען מלמדת על הקשר בין האירועים.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן