בין הזמנים: טיול מעיינות בגוש עציון ותצפיות מרהיבות

במהלך חופשת בין הזמנים נביא לכם כאן מידע על אתרי תיירות, המלצות לטיולים ומגוון רעיונות לתעסוקה עם הילדים • והכי חשוב נחפש עבורכם את המקומות שלא משלמים בהם דמי כניסה

במרחק של רבע שעה נסיעה מירושלים, בגובה של 900 מטר מעל פני הים אל מול נוף עוצר נשימה של השפלה ועד לחופיה הדרומיים של ישראל,
חבויים להם בין העצים מעיינות מרעננים שחובה לבקר בהם בימי הקיץ החמים, הכנו עבורכם מסלול מפורט איך מגיעים עד למי המעיין הצלולים.דובק-יורם שפירר

איך מגיעים?
יוצאים מירושלים לכיוון דרום, עוברים את כביש המנהרות וחולפים על פני הפניה לביתר עילית, וממשיכים ישר עד לצומת גוש עציון, בצומת גוש עציון פונים ימינה ונוסעים הלאה לפי ההוראות כאן בהמשך,
1. נגיע לצומת של כפר עציון ונפנה לכיוון היישוב בת עין. נפנה ימינה בפניה השניה – הפניה למשואות יצחק הישנה. נרד עם הכביש לצד הלולים עד שנראה את המבנה של משואות יצחק הישנה ולימיננו שלט של קק"ל המתאר את האזור – שם נפנה ימינה על דרך העפר.
נתפתל עם דרך העפר (בזהירות!) בירידה לוואדי. ניתן להחנות את הרכב לצד הדרך ולהמשיך לרדת ברגל במדרגות המסומנות או להמשיך עם הרכב עד לעין יצחק.
נחנה את הרכב ונרד במדרגות למעיין. הנביעה של המעיין תתגלה לימיננו – והבריכה מתחתיה. נרד מהמעיין לשביל שמתחתיו ונפנה שמאלה לבריכת המים – בריכת דובק.

המים נקיים כל עונות השנה וגובה המים בבריכה כמטר וחצי. במקום שולחנות ישיבה מוצלים. מומלץ ביותר!

רוצים לראות את השקיעה מגובה רב? בדרך חזרה אתן חייבים לעבור ב "מצפור האלף" אשר נמצא בנקודה הגבוה ביותר בגוש עציון, משם תוכלו לצפות כמעט לכל מקום בישראל, (תלוי בראות) משם תוכלו לצפות בשקיעה מרהיבה בתצפית מרהיבה לכיון מערב, במקום ישנם גם משקפות איכותיות שתוכלו לצפות בהם למרחק רב, בקיצור חוויה מיוחדת שאסור לכם לפספס.

איך מגיעים?

נוסעים לכיוון ירושלים, נכנסים ליישוב נווה דניאל, בכניסה לנווה דניאל ממשיכים ישר, פונים שמאלה עם השילוט ואז ימינה לכיוון שדה בעז, והגעתם למקום.

דרך האבות-יורם שפירר

3 תגובות

חשבתם אולי לציין את נושא הבטיחות – לציבור שלא מתמצא באזורים אלו, האם צריך ליווי בטחון, נושא נשק או צורה אחרת של "ונשמרתם"?

מוזמנים להתקשר לתיירות גוש עציון לפרטים נוספים 02-9933863

למי שכתב את הכתבה-אתה מדבר בלשון רבים- "נצא , נעשה " -יש אפשרות , מבחינתי ,ליסוע לבד- רק עם המשפחה שלי?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן