הצעת חוק: למנוע פתיחת חקירה נגד רה"מ מכהן הנחשד בעבירות קלות

ההצעה מבקשת למנוע הטרדת ראש ממשלה מכהן בחקירות סרק • ח"כ אמסלם יוזם ההצעה: "ב-30 השנים האחרונות, לא היה ראש ממשלה אחד שלא היה עסוק בחקירות, שבאו על חשבון הניהול השוטף של המדינה"

בימים אלו בהם מרחפת עננה משפטית, שטיבה טרם הוברר, מעל ראשו של ראש הממשלה הממתין להכרעת היועץ בעניינו, נרקמת לה בשקט יוזמת חקיקה חדשה, שתאפשר לראש הממשלה לסיים את הקדנציה בראש שקט ונקי, כשזמנו פנוי לניהול ענייני המדינה בלבד, ללא צורך בהפניית הלו"ז לשם קיום פגישות עם עורכי דין לשאלת ההתמודדות עם החקירה שתיפתח או לא תיפתח נגדו.

את הצעת החוק החדשה ייוזם ח"כ דוד אמסלם מהליכוד, שמבקש באמצעותה להקל על ראש הממשלה ולהדוף בכך את לחצי התקשורת הדורשים השכם והערב את ראשו של ראש הממשלה.

ח"כ אמסלם אומר כי "ראש ממשלה בישראל הוא התפקיד החשוב ביותר. עליו לקבל החלטות הרות גורל בסוגיות המשפיעות על הציבור כולו, ולא ניתן להעסיק אותו כמעט בכל יום בחקירות".

"אני לא מכיר מדינה דמוקרטית אחת בעולם שראש הממשלה שלה מככב בתדירות כזו בענייני חקירות ופרשיות שונות ומשונות. אף אחד לא באמת מאמין שבכל העולם יש צדקנים ורק בישראל יש גנבים"

אמסלם פונה לצד השמאלי של המפה הפוליטית ומבקש להזכיר כי "בשלושים השנים האחרונות, לא היה ראש ממשלה אחד שלא היה עסוק בחקירות, רבין ופרשת הדולרים של רעייתו, ברק והעמותות, שרון והאי היווני, אולמרט והנסיעות, נתניהו והמתנות, הבקבוקים ועוד".

באשר לעיתוי הגשת הצעת החוק, שבאה דווקא בימים בהם עננה מרחפת על ראשו של ראש הממשלה, אומר אמסלם, כי "אכן מדובר בשאלה רלוונטית, הרי במדינה שלנו בכל רגע נתון מתנהלת חקירה סמויה וגלויה נגד ראש ממשלה. אני מציע למי שמעלה את השאלה הזו לעדכן אותי בחלון פנוי שאין בו שום חקירה ואשמח להגיש את ההצעה כדי שלא יבקשו לחפש מניעים או אינטרסים כאלו ואחרים".

ח"כ סמוטריץ' מ"הבית היהודי", הודיע כי יתמוך בהצעה וכי מדובר בהצעת חוק נכונה ומתבקשת והודיע כי יפעל להרחיב את ההצעה לכל עבירה שאיננה פשע ומדגיש כי "דמוקרטיה, אינה יכולה לאפשר הטרדות חוזרות ונשנות של ראש ממשלה על זוטי דברים שפוגעים במשילות בצורה אנושה".

פלאש 90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן