"התקציב הזה הוא בשורה; אני מצפה מרה"מ והשרים לא להכנע ללחצים"

הקבינט הכלכלי-חברתי התכנס היום כדי לדון בחוק ההסדרים ובנושאים נוספים שעל סדר היום • שר האוצר נשמע בטוח בנחיצות הרפורמות שמופיעות בתקציב החדש והעריך: "נשמע נגדו הרבה תלונות של קבוצות כוח ואינטרסים"

הקבינט החברתי-כלכלי התכנס בשעות הצהרים כדי לדון בתקציב הדו שנתי שסעיפיו פורסמו אמש, כמו גם בנושאים נוספים שעל סדר היום.

בפתח ישיבת הקבינט אמר שר האוצר, משה כחלון: "התקציב הזה משקף שינוי חברתי כלכלי אמיתי. יש בו שינויים ורפורמות חסרי תקדים בהיקפם, כולם לטובת האזרח. בימים הקרובים תשמעו קבוצות כוח ואינטרס שבוכות ומתלוננות, אל תתרגשו, אלו קבוצות שפשוט מעולם לא נגעו בהן. אני מצפה מראש הממשלה, חבריי השרים וחברי הכנסת לפעול באחריות ולתת גיבוי מלא לתקציב ולא להיכנע ללחצים של אותם לוביסטים ובעלי עניין".

כחלון הוסיף: "התקציב החדש כולל הקלות לעסקים קטנים ובינוניים, המשך הרפורמות בדיור ובבנקאות, הורדת יוקר מחייה ועוד. צדק חלוקתי הוא לא סיסמה, התכנית הכלכלית קובעת סדר חלוקתי חדש. כל אחד מאיתנו צריך לזכור את מי הוא בא לשרת, אנחנו באנו בכדי לשרת את הציבור והאזרחים".

לדבריו, "מי שחושב שעוני ודלות צריכים לעבור בירושה – טועה. עוני הוא לא גזירת גורל, הפעולות שלנו יוציאו אנשים רבים מקו העוני. בתקציב הזה נפחית מסים במיליארדי שקלים ונגדיל בצורה דרמטית את תקציבי המשרדים החברתיים – הבריאות, החינוך והרווחה אך גם נדע לשמור על אחריות תקציבית".

בסיום הישיבה אישרו חברי הקבינט פה אחד את הצעת כחלון לאפשר הקמת בנקים חברתיים כפי שהיא מופיעה בחוק ההסדרים לשנים 2017-2018.

יצוין כי גם מחר ימשיכו חברי הקבינט לדון בתקציב וביום חמישי הוא יובא לדיון בישיבת ממשלה מיוחדת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *