סערה במפלגת העבודה בעקבות ביקורו של ח"כ ברושי בעמונה

במפלגה תוקפים: "התפקיד שלך הוא לעמוד מול המדיניות ההרסנית של הממשלה, ולא לעשות את העבודה עבור סמוטריץ' ואלקין" • ברושי בתגובה: "הבעיה איננה המאחזים הבלתי חוקיים, אלא הבנייה החוקית"

במפלגת העבודה סוערות הרוחות על מה שנדמה כחוסר אחידות באחת הפרשות המשמעותיות, בהן תלויה ועומדת יוקרתו של בית המשפט ופסיקותיו אל מול לוליינות משפטית שמנסים להוביל בסיעות הקואליציה לנוכח פסיקת בג"צ בענין פינוי עמונה וההבנה בקרב חברי הממשלה כי הפסיקה במידה ואכן תמומש עלול להביא לקיצה של הממשלה.

בעוד בחודשים האחרונים מתקיימת עליה לרגל של פוליטיקאים מכלל הסיעות החברות בממשלה ליישוב עמונה המיועד לפינוי, הרי שח"כ איתן ברושי הינו הח"כ הראשון מקרב חברי המחנ"צ שהגיע לביקור ביישוב שבסיומו אף קרא לשאר חבריו למפלגה לתמוך בכל פתרון חוקי שתביא ממשלת ישראל בנוגע להסדרת היישוב.

ברושי אמר עם סיום הביקור,כי הוא "מקווה ש"המחנה הציוני" יתמוך בהחלטות החוקיות של הממשלה. ההתיישבות ביו"ש נתמכה ע"י כל ממשלות ישראל".

התגובות כצפוי לא איחרו להגיע, ממטה צעירי מפלגת העבודה התפרסמה הודעה בה הבהירו לו החברים, את תפקידו במפלגה: "התפקיד שלך הוא לעמוד מול המדיניות ההרסנית של הממשלה, ולא לעשות את העבודה עבור סמוטריץ' ואלקין".

בהודעה הופנתה הקריאה בענין הצורך במימוש החלטת בג"צ בענין: "קראת למצוא פתרון צודק וחוקי לעמונה, ולצעירי העבודה יש פתרון יצירתי במיוחד עבורך: יישום החלטת בג"ץ ופינוי המאחז הלא-חוקי".

"אנחנו מצפים מחברי הכנסת שלנו לממש את האחריות ההיסטורית שמונחת על כתפיהם בתקופה הזאת, להיות אופוזיציה בועטת ונושכת, לחשוף את העוולות של מנהיגי הימין כלפי אזרחי ישראל. עליכם החובה להיות דוגמה חיה וברורה לאלטרנטיבה אידיאולוגית ופוליטית ולכבוש מחדש את אמון הציבור בדרך להחלפת השלטון".

ח"כ ברושי עצמו מסר בתגובה כי "לצערי יש מי שכבר החליט לתקוף אותי ולעשות חגיגה על בסיס עיוות של דבריי, עוד בטרם הגבתי בעצמי, ועל כן אני מביא את הדברים כהווייתם".

"נעניתי להזמנתו של ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, מר אבי רואה, ובחרתי להגיע היום ליישובים עפרה ועמונה בהם המצב רגיש במיוחד, על מנת ללמוד מקרוב את הסוגיות העומדות על הפרק ולבחון את הפתרונות האפשריים למצב הסבוך בו נמצאים היישובים".

"יש להפריד בין שני המקרים. בעופרה אני עומד על כך שיש לקבל את פסיקת בג"צ משנת 2009 בעת שהייתי עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, לפיה דין תשעת הבתים שבמחלוקת צריך להיות כדין היישוב כולו. יש להמשיך ולאכלס את הבתים עד שיתבררו כל הסוגיות הנוגעות לעופרה. לגבי עמונה אמרתי כי מדובר במאחז לא חוקי היושב על קרקע פרטית למעלה מעשרים שנה בהשקעה של המדינה ותפקידה של הממשלה הוא למצוא פיתרון צודק, חוקי ועד כמה שניתן – בהסכמה. אין סיבה להתנגד לפיתרון חוקי שתביא הממשלה. בכל מקרה, כל החלטה ביחס לעופרה ועמונה כפופה לבג"צ". טוען ברושי.

ח"כ ברושי מסיים ומבהיר, "כפי שאמרתי בעבר – הבעיה העיקרית היא לא המאחזים הבלתי חוקיים אלא הבנייה החוקית, והגיע הזמן לקבל הכרעה לגבי גבולות הקבע ביהודה ושומרון. גבולות ההתיישבות צריכים להיקבע על פי ההסדר העתידי ולא להיפך. אני עומד על כך שהפיתרון העתידי יתבסס על חזון שתי המדינות. זו הסיבה שאני מקדם את רעיון משאל העם – על מנת שנוכל להכריע האם אנו הולכים לכיוון של מדינה דו לאומית או לפתרון של שתי מדינות לשני עמים".

ממטה המאבק למען היישוב עמונה נמסר בתגובה: כי "עצם אמירתו של ח"כ ברושי ליישם פתרון הסדרה לעמונה מחזקת את דרישת תושבי היישוב. אפילו ח"כ ברושי, הגון וכנה לתמוך בפתרון חוקי להסדרת היישוב על אף הפער הפוליטי בינינו. אפילו הוא מבין שיישוב שהוקם ע"י המדינה- צריך לעשות כל מאמץ להסדיר אותו בחוק ולא לעקור אותו ממקומו. אנחנו מבחינתנו יצאנו מחוזקים מהפגישה עם איש עתיר זכויות, ומכאן מעמונה אנחנו שבים ומחזקים את דרישתנו מראש הממשלה, שר הבטחון, שרת המשפטים וכל שאר שרי הממשלה- תסדירו כבר את ההתיישבות. זו החובה הבסיסית שלכם, לבחורים שלכם ולעצמכם. אתמול זה מגרון והאולפנה ומחר זה עמונה ואחר כך עופרה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן