הממשלה דנה בתקציב הדו שנתי • ליצמן מאיים להצביע נגדו

הממשלה מקיימת כעת דיון מיוחד בתקציב המדינה לשנתיים הקרובות • נתניהו: "התקציב נושא בשורות של עידוד הצמיחה" • כחלון: "הורדת מסים זה מנוע צמיחה" • ואילו ליצמן מאיים להצביע נגד התקציב אם דרישות משרדו לא יענו

לאחר שחוק התקציב הדו-שנתי אושר בכנסת, התכנסה הבוקר הממשלה כדי לדון בהצעת התקציב לשנתיים הקרובות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח הדיון: "הממשלה תדון היום באישור תקציב המדינה לשנים 2017-2018. התקציב נושא בשורות של עידוד הצמיחה, הגדלת התחרות, הפחתת יוקר המחיה. אני מבקש לחדד ולהבהיר: הצמיחה היא היסוד החשוב ביותר בניהול מדיניות הכלכלה של מדינת ישראל והמדיניות החברתית של מדינת ישראל. אין מדיניות חברתית ללא מדיניות כלכלית שמאפשרת צמיחה ומייצרת את המשאבים. כל השאר זה דיבורים על חלוקה, קטיפת הפירות מהעץ. אנחנו חייבים כל הזמן לגדל את הפירות, לגדל את העץ, ולכן בזכות הצמיחה של העץ הכלכלי שלנו מגיעים כספי המסים שמאפשרים למדינה לממן את כל הצרכים שלה – את השירותים החברתיים בחינוך, ברווחה, בבריאות, בביטחון, בכל תחום אחר ולכן התקציב כולל כמה צעדים חיוניים להגברת הצמיחה.

קודם כל הפחתת שיעורי המס. הפחתת שיעורי המס גורמת לכך שאנשים ישקיעו, יזמים ישקיעו, עובדים יעבדו, אנשים יסתכנו כדי לייצר ערך. הם לא עושים את זה במס גבוה, הם עושים את זה במסים נמוכים והתוצאה היא הגדלת תקבולי המס, זה הדבר הראשון. הדבר השני זה הפחתת הרגולציה. הרגולציה חונקת את הכלכלה, אנחנו פותחים את הכלכלה. דבר שליש – עידוד חברות טכנולוגיות בינלאומיות נוספות כדי שיבואו וישקיעו בישראל. אנחנו בכלכלה גלובלית, אנחנו מתחרים על הון, על ידע, על יזמות ואנחנו מעודדים יזמים וחברות טכנולוגיות המובילות והגדולות בעולם לבוא ולהשקיע בישראל. דבר רביעי – השקעה גדולה בתשתיות התחבורה הציבורית. כולכם נוסעים בכבישי הארץ, אתם רואים את השינוי העצום, אנחנו ממשיכים בו.

אני מבקש להודות לך, שר האוצר ולאנשי משרדך על הכנת התקציב. אני מבקש להודות לשרים שעבדו איתך ואני מאחל למדינת ישראל, לאזרחי ישראל, לכלכלת ישראל ולחברה בישראל הצלחה גדולה מאוד".

ואילו שר האוצר, משה כחלון, הדגיש כי הורדת המסים היא מנוע צמיחה עבור המשק. צפו בדבריו המלאים של כחלון

והאם מתפתח לו משבר ממשלתי קטן? שר הבריאות, יעקב ליצמן, לא מרוצה מסעיפים מסויימים הנוגעים למשרדו ומאיים להתנגד לתקציב. ל"יכול להיות שנצביע נגד התקציב. יש הרבה דברים פתוחים שלא הגענו עליהם להסכמות", אמר ליצמן טרם כניסתו לישיבת הממשלה.

הוא הדגיש כי הסיכומים בנוגע לתקציב משרדו הם קריטים מאחר ומדובר בתקציב תלת שנתי. "אם נסיים טוב – נגמור. אם לא – נצביע נגד", הוא הוסיף.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *