'אפקט הסקרים'; ב'מחנה הציוני' תוקפים את מפלגת יש עתיד לאחר שזו מהווה את האיום האלקטוראלי והמשמעותי ביותר עבורה

לאחר שיו"ר 'יש עתיד' הודיע הבוקר על הצטרפות מפלגתו ל"הסתדרות" באמצעות הקמת סיעה ב"הסתדרות העובדים החדשה" ולאור הסקרים המלמדים כי הצטמקותה של ה"מחנה הציוני" באה בעיקר מצד מפלגתו של יאיר לפיד שממשיכה לנגוס בסקרים בעיקר המחנ"צ. שם לא נשארים חייבים ומשיבים מלחמה.

רק נציין כי כוונתו של לפיד להתאגד בהסתדרות הרימה לא מעט גבות בקרב הפוליטיקאים זאת לאור העובדה שבבחירות האחרונות תקפה המפלגה לא פעם את העבודה המאורגנת בישראל ואת הקשרים בין המפלגות הוותיקות לבין ראשי הוועדים. כמו כן, בזמן שכיהן כשר האוצר יצא לפיד נגד ועדי העובדים הגדולים במשק ואף הביע בשורה של ריאיונות והצהרות את סלידתו מהם.

במכתב ששלח לפיד לתומכי המפלגה ציין היו"ר כי לא תהיה כל זירה חברתית שהמפלגה תיעדר ממנה, וזו הסיבה ש"אנו מבקשים לקחת חלק פעיל בארגון העובדים הגדול במדינה", זאת על מנת שיהיו לנו האמצעים להיאבק עבור מעמד הביניים, ציין לפיד.

ח"כ עמיר פרץ מסר בתגובה: "יאיר לפיד ממשיך לטפס במעלה מדרגות הציניות הפוליטית. לאחר שהתחפש לחרדי עכשיו הוא גם הופך סוציאליסט". לדבריו, לפיד הורה לחברי סיעתו להתנגד בכנסת לחוקים נגד העסקה קבלנית ואף תקף בעבר את פעילות ועדי העובדים במדינה. "הוא אנטי מוחלט לפעילות ההסתדרות והאיגודים המקצועיים , כל המהלך לכיבוש ההסתדרות הוא צעד אופורטוניסטי שמטרתו להיכנס להסתדרות ולדרוש סידורי עבודה לחבריו. זה המקרה הבוטה של ניצול ציני של מנגנון דמוקרטי".